Padlý strom poničil sochu v Arnoštových sadech
30. června 2021 (15:10)
foto: MěÚ Příbram
Noční bouřka zapříčinila vývrat stromu v Arnoštových sadech u Zámečku-Ernestina. Strom poškodil Pomník padlých v 1. světové válce.
„Pádem stromu byla dnes poškozena socha jinocha s praporem a ratolestí z dílny Václava Šáry, která je od roku 1927 součástí Kotěrova pomníku padlých v 1. světové válce. Nyní zajišťujeme odborné posouzení, vyhodnocení rozsahu poškození sochy a samozřejmě určení ideálního postupu při její opravě,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.
Padlý strom byl pracovníky Technických služeb Příbram odklizen a socha prozatím přikryta plachtou. V okolí Zámečku-Ernestina je řada obdobně vzrostlých stromů. V celém parku byla v roce 2013 provedena výrazná revitalizace dřevin, řada stromů byla pokácena, ostatní ošetřeny a provedena byla náhradní výsadba. Park byl opětovně zinventarizován na jaře 2020. Na základě posudků je u určených stromů dle naléhavosti přistupováno k postupnému kácení.
„Vyvrácený strom, javor mléč, byl odborným dendrologem vyhodnocen jako dlouhodobě perspektivní. Bohužel i zde příroda ukázala svoji sílu. Odbor životního prostředí provedl prvotní prohlídku místa a bylo konstatováno, že v nejbližším období bude nutné odstranit 2-3 stromy a u některých dalších bude proveden detailnější průzkum,“ dodal starosta Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ




