Ovoce a zelenina na příbramských Farmářských trzích má doložitelný původ
4. listopadu 2017 (09:53)
Farmářské trhy v Příbrami, které se už tradičně pořádají na Hořejší Oboře, se staly místem, kde si občané mohou koupit sezonní ovoce, zeleninu, pekařské, uzenářské a další výrobky. Mezi některými nakupujícími panuje obava, že ovoce a zelenina, kterou zde stánkaři nabízejí, by mohla pocházet od překupníků z Polska. Je pravda, že na různých trzích po republice tuto možnost někteří stánkaři využívají, protože nákup zboží od našich sousedů vyjde podstatně levněji. To se často odráží na kvalitě dovezených produktů.
Na stránkách města, v rubrice Otázky a odpovědi, na otázku, zda většina zboží, kterou nakupující najdou na příbramských trzích náhodou nepochází z polské produkce a ne od místních farmářů z České republiky, reaguje Ing. Ota Hauptmann, vedoucí obecního živnostenského úřadu. „Farmářské trhy v Příbrami probíhají již několik let a patří mezi úspěšné prodejní akce našeho města a to, jak pro zákazníky, tak i prodejce. Od loňského roku byly na základě velké poptávky ze strany našich občanů dokonce rozšířeny na dvojnásobný počet. Rozhodně odmítám, že na našem Farmářském trhu je 90 % překoupené zeleniny a ovoce z Polska. Provádíme namátkové kontroly nabývacích dokladů prodejců a tím máme dostatečný přehled o způsobu nabytí zboží.“
Farmářské trhy se konají každou první a třetí sobotu v měsíci od 8.00 hodin do 13.00 hodin. Kupující se sami mohou přesvědčit, jakou kvalitu nabízené zboží má a také stánkaři jistě na vyžádání rádi předloží potřebné dokumenty vypovídající o jeho původu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Příbram
Město Příbram
autor: ZP
Další články
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …





