12. 7. svátek má Bořek

Otevřený dopis starostovi ing. Jindřichu Vařekovi

NÁZOR
3. prosince 2014   (16:45)
Otevřený dopis starostovi ing. Jindřichu Vařekovi
foto: sxc

V plném znění publikujeme otevřený dopis Mgr. Evy Čihalové adresovaný současnému starostovi Jindřichu Vařekovi.



Vážený pane starosto!

Včera jsem se z tisku dověděla, že jste z funkce vedoucího Pečovatelské služby v Příbrami jednoduše a bezdůvodně propustil jejího dlouholetého úspěšného ředitele MUDr.Ivana Šedivého. Nemohu Vám k tomuto rozhodnutí gratulovat. Prokázal jste po 3 týdnech vládnutí, že Vaše rozhodování bude provázeno stylem velmi podobným stylu 50.tých let, který zasáhl i naši rodinu stejným rozhodnutím, jaké jste zvolil ve společnosti, která s totalitním režimem nemá mít už nic společného. Proč?
Vysvětluji si ho pouze tím, že si sám sobě potřebujete ujasnit svou moc. Gesto,které jste použil, nebylo první. Podobným způsobem jste se prezentoval na ustavující schůzi zastupitelstva.

Teď jde však o mnohem víc: znevážil jste práci člověka,který pečovatelskou službu přivedl na velmi dobrou úroveň a svým klientům se věnoval s maximální péčí a pozorností.

Doktoru Šedivému chybí 2 roky k odchodu do důchodu!

Za všechnu jeho angažovanost ve prospěch našeho města, za všechny záležitosti, které stačil kontrolovat, za vysoké hodnocení městského hospodaření po dobu jeho funkce místostarosty jste mu dal vyhazov!

Slušný člověk s trochou humánního cítění se musí stydět za Vás.

Píše Vám žena, která se narodila v roce 1938, na prahu 2.světové války. Narodit se v tomto roce nebylo určitě žádné terno, protože nám,kromě tří poválečných let, dal do vínku žití bez demokratických principů a pocitů spravedlnosti až do let 90tých . Můj věk také signalizuje, že moje životní zkušenosti jsou opravdu bohaté na události dobré i zlé. Je proto přirozené, že jsem změnu systému uvítala a spolu s většinou spoluobčanů důvěřovala těm, kteří se snažili vyvést naši společnost směrem k zemím, za kterými jsme zaostali oněch neblahých 40 let. Někdy se výběr nepovedl a nebude stoprocentní ani v budoucnosti.

Vy jste první z příbramských starostů, který ukázal na konkrétním případu, jak opravdu chutná moc.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Čihalová
autor: Mgr. Eva Čihalová








Další články

Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz