22. 6. svátek má Pavla

Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům

29. ledna 2016   (13:11)
Oteplení přidělává práci středočeským vlekařům
foto: sxc

Podle předpovědi by v neděli mohl přijít déšť a teploty kolem deseti stupňů.



Oteplení způsobuje komplikace provozovatelům středočeských lyžařských areálů. Podmínky pro lyžování jsou stále poměrně dobré, vlekařům ale přibyla práce s rozhrnováním sněhu, řekli dnes ČTK. Ve středních Čechách jsou zatím v provozu všechna střediska s výjimkou příbramského Padáku.

Na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy stále leží asi 30 až 70 centimetrů technického sněhu. "Podmínky jsou velice dobré, ale vyžaduje to hodně práce s rozhrnováním zásob," řekl ČTK provozovatel areálu Jan Zenkl.

Na největším středočeském lyžařském areálu Monínec najdou lyžaři a snowboardisté ještě asi 70 centimetrů sněhu. "Je to mokré a modlíme se, aby nám to ten nedělní déšť moc neponičil. Zatím to vypadá dobře, ale těch 13 stupňů už je hodně," řekl ČTK správce areálu Jaroslav Krejčí.

Také v Chotouni se podle provozovatele Jana Němečka bude i přes oblevu dál lyžovat. "Je to takové smutnější, ale podmínky jsou pořád dost dobré. Ráno je to trošku zmrzlé," řekl ČTK. Na sjezdovce leží ještě přes metr sněhu. "Kde se to ztenčovalo, tak to dohrneme ze silnějších míst, uvažování o konci sezony je zatím zcela v nedohlednu," dodal Němeček.

Provozovatel lyžařského střediska v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice na Příbramsku Petr Kroužil zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho ještě bude sjezdovka v provozu. "Zatím se lyžuje, vypadá to, že jestli se dnes v noci ochladí, jak hlásili, tak by to teoreticky mělo ještě o víkendu vydržet a pak se uvidí," řekl ČTK.

Příbramský lyžařský areál Padák je v této sezoně mimo provoz. Rozhodlo o tom na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn kš








Další články

/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz