7. 12. svátek má Ambrož

Osud zdi na březohorském hřbitově je stále ve hvězdách, začíná se rozpadat

20. února 2019   (06:03)
Osud zdi na březohorském hřbitově je stále ve hvězdách, začíná se rozpadat
foto: pribram.cz

Zeď, jejíž část před dvěma roky spadla a musela být opravena za pomoci daru města, se opět rozpadá.


Již déle než dva roky od opravy části zbořené zdi na březohorském hřbitově, je její osud stále nejasný. Zatímco na některých místech se už sklon zdi přibližuje varovným hodnotám, Pražské arcibiskupství se podle vedení města k celé záležitosti staví velice pasivně.

Podle zastupitelky Jiřiny Humlové (KSČM) nechce arcibiskupství zeď opravit, dokud jim to nenařídí soud. Zároveň ale nechtějí hřbitov provozovat, ani ho převést na město, které ho má v pronájmu. Podle zastupitelky je přitom stav zdí špatný a mohou kdykoliv spadnout.  

Město Příbram se snaží v této věci i nadále jednat, aktuálně čeká na vyjádření Pražského arcibiskupství k novému návrhu smlouvy. V té současné není jednoznačně vyřešena otázka správy a údržby hřbitova.

„Chtěli bychom dosáhnout změny nájemní smlouvy tak, abychom se vyvázali, že je naše povinnost se o zeď starat. Ono to tam není ani dnes, ale není to tak jednoznačné,“ potvrdil starosta města Jindřich Vařeka (ANO). Ten je přístupem majitele zklamaný a rád by celou situaci co nejdříve vyřešil.

Problém se zdí březohorského hřbitova vygradoval zhruba před dvěma roky, kdy se její část zřítila. Na opravdu havarijní situace nakonec město přispělo částkou 150 tisíc korun. Podobným situacím chce nyní předcházet.

O zbořené zdi jsme psali v článcích:
Hřbitovní zeď na Březových Horách se zřítila
Spor o to, kdo opraví spadlou zídku na Březových Horách stále trvá
Zastupitelstvo schválilo dar 150 tisíc korun na opravu zídky březohorského hřbitova
Zídka na březohorském hřbitově je konečně opravena
Již déle než dva roky od opravy části zbořené …
foto: pribram.cz


foto: pribram.cz

Opravovaná zeď
Opravovaná zeď
foto: pribram.cz

foto: pribram.czTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: red

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz