Osobnosti Příbrami se dočkají ocenění od města
15. září 2020 (17:35)
foto: pribram.cz
Jednomyslným rozhodnutím včera schválilo zastupitelstvo města udělování Ceny města Příbram. Návrhy na ocenění významných osobností regionu mohou přicházet i od občanů.
Včerejší jednání zastupitelstva přineslo jednomyslné schválení návrhu statutu Ceny města Příbram, které zastupitelům předložila a doporučila schválit rada města. Návrh na udělování ocenění osobnostem, které významně přispěly k rozvoji města a regionu, vypracoval Odbor školství, kultury a sportu (OŠKS) ve spolupráci s Komisí kulturní, letopiseckou a památkovou.
Cenou města Příbrami budou vyznamenáni jednotlivci, právnické osoby či kolektivy, jež ve městě působí a v Příbrami mají rodiště nebo zde prožili část života. Možnost získat ocenění se týká i těch občanů, kteří se výrazně zasloužili o rozvoj a popularizaci města Příbram v České republice a zahraničí. Cena smí být udělena také tzv. in memoriam.
Návrhy osobností mohou v určeném termínu, předběžně stanoveném na listopad až prosinec, přicházet od fyzických i právnických osob či kolektivů. Výzvu k podávání návrhů na udělení Ceny města Příbram město zveřejní na internetu a také v měsíčníku Kahan. OŠKS návrhy během ledna zpracuje a předloží je pracovní skupině jmenované starostou. Ta doporučí radě města seznam kandidátů, o udělení ceny pak budou rozhodovat zastupitelé.
Slavnostní předávání věcné ceny a pamětního listu (s cenou není spojena finanční odměna)
by se mělo konat v rámci závěrečného koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který probíhá počátkem června v Divadle A. Dvořáka Příbram.
by se mělo konat v rámci závěrečného koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který probíhá počátkem června v Divadle A. Dvořáka Příbram.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUALIZOVÁNO
Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE




