Osm železničních přejezdů ve středních Čechách dostane letos závory
7. března 2020 (12:55)
foto: pribram.cz
Závory byly nainstalovány k železničnímu přejezdu v obci Bratkovice. Přejezd u Mokrovrat, kde došlo nedávno ke střetu kamionu s projíždějícím vlakem, závory nedostane
U Kosovy Hory se ve čtvrtek 23. ledna střetl vlak s autem. O měsíc později, 24. února, vjel čtyřicetiletý řidič nákladního vozidla na přejezd u obce Mokrovraty. Vlak narazil do přívěsu a následně vykolejil. Co měsíc, to na Příbramsku jedna kolize na závorami nechráněných železničních přejezdech.
Správa železnic trvale pracuje na zvyšování bezpečnosti na přejezdech. Do roku 2023 by například měly být všechny železniční přejezdy v zemi na silnicích I. třídy osazeny závorami. Dočkají se závor i některé přejezdy na Příbramsku? Zeptali jsme se Nely Friebové, tiskové mluvčí Správy železnic, s. o.
„Ve Středočeském kraji bude letos závorami osazeno osm železničních přejezdů, z toho jeden se nachází na území bývalého okresu Příbram. Zde již k osazení závorami došlo. Jedná se o přejezd na trati Protivín – Zdice, který se nachází v obci Bratkovice,“ uvedla tisková mluvčí.
„Ve Středočeském kraji bude letos závorami osazeno osm železničních přejezdů, z toho jeden se nachází na území bývalého okresu Příbram. Zde již k osazení závorami došlo. Jedná se o přejezd na trati Protivín – Zdice, který se nachází v obci Bratkovice,“ uvedla tisková mluvčí.
Železniční přejezd u Mokrovat závory nedostane
„Správa železnic v současnosti nemá v plánu tento přejezd zabezpečit závorami. Zvýšení zabezpečení přejezdů nyní probíhá u jiných přejezdů, které mají vyšší dopravní moment. U tohoto přejezdu jsou navíc nadstandartní rozhledové poměry, které umožnují jízdu přes přejezd traťovou rychlostí. Úprava přejezdu z pohledu povrchu již provedena byla,“ uvedla tisková mluvčí.
„Správa železnic v současnosti nemá v plánu tento přejezd zabezpečit závorami. Zvýšení zabezpečení přejezdů nyní probíhá u jiných přejezdů, které mají vyšší dopravní moment. U tohoto přejezdu jsou navíc nadstandartní rozhledové poměry, které umožnují jízdu přes přejezd traťovou rychlostí. Úprava přejezdu z pohledu povrchu již provedena byla,“ uvedla tisková mluvčí.
„Žádný přejezd není „nechráněný". Všechny železniční přejezdy jsou zabezpečené podle platných norem a legislativy. Nebezpečné přejezdy neexistují, rizikově se na nich chovají pouze řidiči, kteří nedodržují silniční zákon,“ dodala.
Na tuzemské železniční síti se nachází bezmála osm tisíc přejezdů, z toho 1226 ve středních Čechách. Závorami je ve Středočeském kraji v tuto chvíli zabezpečeno 309 přejezdů. Nejvíce jich je zabezpečeno kříži (604), 313 přejezdů je vybaveno světelným zabezpečovacím zařízením.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová
Další články
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU
Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport.
Souboj o královnu …
SPORT
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami
Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům …
NEPŘEHLÉDNĚTE




