12. 5. svátek má Pankrác

Osm středočeských obcí má nové zastupitele, volební účast byla od 56 do 86 procent

26. března 2023   (12:24)
Osm středočeských obcí má nové zastupitele, volební účast byla od 56 do 86 procent
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V Narysově na Příbramsku patří vítězství uskupení My pro lidi, které dostalo 51,08 procenta hlasů a patří mu tři z pěti křesel v zastupitelstvu.


Největší zájem o sobotní opakované volby ve středních Čechách byl v Charvatcích na Mladoboleslavsku. Nové zastupitele tam vybíralo téměř 86 procent voličů. Naopak nejméně volby táhly v Mratíně u Prahy, kde odevzdalo svůj hlas 56 procent voličů, vyplývá z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. V regionu se volilo v osmi obcích, jejichž zastupitelstva se rozpadla. Celkem se v republice hlasovalo na více než třech desítkách míst.

V Charvatcích se volby musely opakovat, protože část zastupitelů na ustavující schůzi odstoupila. Dosavadní starosta Oldřich Pulda (SNK Pro Charvatce) již dříve řekl, že obec se v posledních letech rozrůstá, žije v ní hodně mladých lidí a jako konfliktní se ukázalo řešení změn v územním plánu. SNK Pro Charvatce opakované volby vyhrálo, získalo 51,43 procenta hlasů a čtyři křesla v sedmičlenném zastupitelstvu. Druhé kandidující sdružení, Jednotné Charvatce, obsadí zbylé tři mandáty. K volbám si našlo cestu 85,61 procenta lidí.
Vysoká účast, 79,86 procenta, provázela také volby v Soběšíně na Kutnohorsku. Nejvíc hlasů, 50,62 procenta, dostalo sdružení Nová Generace Soběšín. V sedmičlenném zastupitelstvu obsadí čtyři křesla. Dva zastupitele budou mít SNK Soběšín – Otryby I. a jednoho SNK Soběšín – Otryby II.
Vítězem voleb v Bohdanči na Kutnohorsku je Rozvoj Bohdanečska, který získal 54,04 procenta a čtyři mandáty. Zbylá tři křesla v zastupitelstvu náleží druhému kandidujícímu sdružení Sedm statečných. Volební účast v Bohdanči byla 75,07 procenta.

V Narysově na Příbramsku patří vítězství uskupení My pro lidi, které dostalo 51,08 procenta hlasů a patří mu tři z pěti křesel v zastupitelstvu. Po jednom křesle budou mít zbylá kandidující sdružení Pro Narysov a Nová cesta, volební účast byla 67,50 procenta.
V Pašince na Kolínsku vhodilo hlasovací lístek do urny 63,54 procenta voličů. Vítězem je uskupení SNK pro rozvoj Pašinky se ziskem 48,53 procenta hlasů a čtyř ze sedmi mandátů. Sdružení Za lepší Pašinku má dvě křesla a Mládí pro rozvoj jedno. Uskupení Za Novou Pašinku se do nového zastupitelstva nedostalo.
Ze dvou kandidátek vybírali voliči v Podmokách na Nymbursku, volby tam přilákaly 62,80 procenta lidí. Vyhrálo sdružení Společně pro Podmoky, které získalo 59,31 procenta hlasů a čtyři křesla. Zbylé tři mandáty náležejí Podmočákům.
V Ujkovicích na Mladoboleslavsku, kde po předchozích volbách odstoupili tři ze sedmi zastupitelů, podalo kandidátku jediné sdružení – Za krásné Ujkovice. Jeho kandidáti tak obsadí všech sedm křesel v zastupitelstvu. Volební účast v Ujkovicích činila 58,51 procenta.
Nové zastupitele mají také lidé v Mratíně u Prahy, kde si našlo cestu k volbám 56,09 procenta lidí. Volby tam vyhrálo sdružení Pro Mratín se ziskem 50,44 procenta hlasů. Patří mu tak čtyři křesla v zastupitelstvu, zbylá tři obsadí druhé kandidující uskupení Mratín nás domov.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci … Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO
Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz