21. 9. svátek má Matouš

Oslavy 180. výročí narození Antonína Dvořáka pokračují

Komerční sdělení
10. září 2021   (23:49)
Oslavy 180. výročí narození Antonína Dvořáka pokračují
foto: PR

Po Rusalce v podání sólistů a souboru Národního divadlo Brno, jejichž vynikající výkony ocenilo publikum dlouhotrvajícím standing ovation, následuje víkend s hudbou (nejen) Antonína Dvořáka.


V sobotu 11.9. zahrají na benefici pro vilu Rusalku virtuosové Terezie Fialová a Jiří Bárta. Koncert se koná v prostorách Galerie Fr. Drtikola Příbram, ale ještě před ním se v odpoledních hodinách mimořádně otevře pro veřejnost vila Rusalka ve Vysoké u Příbrami (č. 80), místo Antonínem Dvořákem vroucně milované, které se zachovalo v podobě téměř totožné, jako tomu bylo za jeho života.

Vila Rusalka se ale letos otevře ještě i následující den v rámci turistického pochodu Dvořákova Vysoká, který pořádá Knihovna Jana Drdy a jehož je festival partnerem. A jelikož Vysoké patřila láska A. Dvořáka, budou i poslední dvě akce věnované oslavě výročí situovány do Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. V neděli 12. 9. rozezní Památník hlasy Laureátů pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V úterý 14. 9. pak indický dirigent Debashish Chaudhuri naváže v komponovaném pořadu na své téma oblíbených Immersive koncertů z minulých let a bude spolu se svojí ženou, klavíristkou Janou Chaudhuri, hrát a povídat o amerických žácích A. Dvořáka.

Vše o koncertech 52. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram naleznete na www.hfad.cz
V sobotu 11.9. zahrají na benefici pro …
foto: PR


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: pr
Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz