2. 12. svátek má Blanka

Orlík se začne brzy napouštět. Devět z deseti orlických ryb doporučuje úklid jeho břehů

14. února 2020   (12:47)
Orlík se začne brzy napouštět. Devět z deseti orlických ryb doporučuje úklid jeho břehů
foto: pribram.cz

Sobotní úklidová akce je jedna z posledních možností, jak přehradě ulevit od odpadu. Tentokrát se úklid zaměří na dostupnější místaOrlická přehrada se začne koncem února pomalu napouštět. Pod vodou tak znovu zmizí zbytky původních osad, cest, ale i celé jezy, které jsou nyní po několika desítkách let opět nad hladinou. Aby voda spolu se vzpomínkami původních obyvatel nespláchla i odpadky, které se na březích povalují, pořádají se hromadné úklidové akce. Během té první, která proběhla začátkem února, se sesbíralo na 200 stolitrových pytlů odpadků a k tomu zhruba dvacet tun objemného odpadu. Do úklidu se zapojilo dvě stě pracovníků Povodí Vltavy a další stovka dobrovolníků z řad široké veřejnosti, včetně ochránců přírody a rybářů.

„Nešlo o úklid celistvého úseku, ale hlavně těch hůře dostupných míst, například s příkrými svahy. Ta dostupnější místa budeme s pomocí dobrovolníků uklízet v sobotu 15. února. Každý si může vybrat svůj úsek na interaktivní mapě pod tímto odkazem,“ uvedl Hugo Roldán, tiskový mluvčí Povodí Vltavy.

Každý úsek bude mít opět svého styčného „důstojníka“ a omezenou kapacitu dobrovolníků. Přihlášení na akci přes web je podmínkou. V tuto chvíli je přihlášeno 299 dobrovolníků, přičemž celková kapacita je 378 lidí. Nejvíce volných míst je na úseku u obce Dražíč (okres České Budějovice) a Albrechtice nad Vltavou (okres Písek). Ostatní lokality jsou již buď zcela zaplněny, či zbývají poslední místa. K úklidu v oblasti Podskalí, Červené či Žďákovského mostu se vám již v tuto chvíli přes webové stránky přihlásit nepodaří. 

Hladina Orlíku se původně měla začít napouštět až v dubnu. Vzhledem k nedostatku vody se však s napouštěním začne již koncem února. Hladina by se pak opět měla snížit v listopadu, kdy budou úpravy na hrázi pokračovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz