Orienťák s tajenkou v Dobříši zvládnou i začátečníci
11. dubna 2021 (16:23)
foto: pribram.cz
Až do konce dubna můžete sami nebo s dětmi proběhnout či projít trasu v anglickém parku u dobříšského zámku. Soutěží se o ceny.
Děti, jednotlivci nebo celé rodiny si až do 30. dubna mohou vyzkoušet orientační běh či chůzi v anglickém parku v Dobříši. Připraveny jsou trasy pro začátečníky i náročnější sportovce. Základní trať pro širokou veřejnost je spojena se soutěžním foto-orienťákem.
„Pro ty, co si tento sport ještě nevyzkoušeli, se jedná vlastně o ‚pokladovku‘, kdy hledáte jednotlivé poklady – pro nás kontroly. Mezi nimi se pohybujete, jak vám to jde nejrychleji,“ přibližují sport, jemuž se věnují tisíce Čechů, trenéři z oddílu OK Dobříš. Orientační běh je většinou spojen s lesními trasami, ale pořádají se rovněž sprinty v městské zástavbě.
„Když kontrolu – proužek červeno-bílé barvy – naleznete, vyberete z listu správný obrázek místa s kontrolou a jeho písmeno napíšete do tajenkového boxu,“ vysvětlují postup organizátoři. Mapa i stránka aprílového foto-orienťáku jsou ke stažení na webu města Dobříš nebo organizace OK Dobříš. Písmena ze všech stanovišť dají dohromady tajenku, jejíž znění včetně kontaktních údajů je očekáváno na e-mailu tometrych@gmail.com. Losování soutěže proběhne dvakrát.
Kdo raději více namáhá hlavu, může absolvovat bonusový kviz a opět se podělit o výsledek, čímž zvýší šanci na výhru. Zdatnější sportovci pak mají na výběr z dalších tratí – pro děti do deseti let, starší děti, dorostence a dospělé.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ




