vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
Orienťák, putování s velikonočním zajíčkem nebo tajenka v lesoparku. Sokol vás vytáhne ven

3. dubna 2021   (08:39)
Orienťák, putování s velikonočním zajíčkem nebo tajenka v lesoparku. Sokol vás vytáhne ven
foto: pribram.cz

Podle videí tělovýchovné organizace si zájemci zacvičí i doma. Set pro protažení „srovná“ třeba studenty na distanční výuce.


„Probouzíme se ze zimního spánku,“ oznámil příbramský Sokol start jarních akcí. Na webových stránkách organizace zveřejňuje tipy na vnitřní a venkovní aktivity pro volný čas. Jsou určeny jak sportovcům, tak těm, kteří se chtějí na čerstvém vzduchu zabavit i jinak.
 

Na Velikonoční putování se zajíčkem Hopíčkem mohou rodiče s dětmi vyrazit až do úterý 6. dubna. Okruh kolem Svaté Hory o délce 2,3 kilometru je podle organizátorů sjízdný i s kočárky a na odrážedlech. Na cestě je připraveno deset úkolů, jejichž splnění děti potvrdí vybarvením vajíčka na hrací kartě. Zajíčkova karta, mapa a další informace jsou k dispozici na internetových stránkách příbramského Sokola.
 
Procházka spojená s plněním úkolů vede do 10. dubna také lesoparkem Litavka. „Na jednotlivých zastaveních naučné stezky najdete písmenka do tajenky,“ popisuje Sokol Příbram. Stačí si vytisknout pracovní list, výslednou tajenku pak děti pošlou svým cvičitelům.
 
Vyšší přípravu vyžaduje orientační běh či vycházka okolím Žežických skal. Startuje se od golfového odpaliště nedaleko firmy CZC.cz. K absolvování je nutné použít aplikaci iOrienteering, na kterou se sportovci zaregistrují (vše je bezplatné). Trasa závodu se nahraje naskenováním kódu do mobilního telefonu, pro načtení startovací kódu (na místě) je potřebné internetové připojení. Další QR kódy na kontrolních bodech značených oranžovým fáborem lze skenovat bez připojení. Organizace upozorňuje, že aplikace je náročná na stav baterie v telefonu. Trať je možné odběhnout do 11. dubna.
 

Se Sokoly se protáhnete i doma. Na kanálu YouTube jsou k dispozici tréninky pro všechny generace a napříč různými sporty. Cvičební set myslí i na žáky na distanční výuce a provede je například cvičením, při kterém nemusí ani vstát od stolu. Pro nejmenší pořádá příbramský Sokolík pravidelná on-line cvičení, a to každý čtvrtek od 9.00.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz