Organizátoři zveřejnili letošní termín Dne pozemního vojska Bahna
19. března 2023 (12:20)
foto: Nadace pozemního vojska AČR
Hojně navštěvovaná akce se letos uskuteční v sobotu 24. června, vstupné je zdarma.
V sobotu 24. června na cvičišti Bahna u Strašic v Brdech budou k vidění dvě až tři stovky kusů vojenské techniky včetně tanků, bojových vozidel pěchoty nebo kolových obrněných transportérů Pandur. Nebude chybět ani tradiční seskok výsadkářů.
Z těžké techniky budou letos k vidění tank T-72, bojová vozidla pěchoty či kolové obrněné transportéry Pandur. Z lehčí techniky se předvedou obrněná vozidla Iveco včetně nejmodernějšího průzkumného chemického vozidla. Ukázky připravují také policisté, vojenští policisté, vězeňská služba i hasiči.
Letošní ročník začne exhibičním vystoupením Posádkového velitelství Praha v 09:00, slavnostní zahájení je na programu o hodinu později. Před závěrečným defilé, které je v plánu před 15:00, jsou v programu například ukázky hašení lesního požáru, výcviku psovodů či kombinované představení jízdních vlastností vozidel armády a ukázka bojů v pohraničí v roce 1938.
Jedné z největších prezentací armády pro veřejnost v Česku se v předchozích letech účastnilo na 50.000 diváků a kolem tisícovky profesionálních vojáků se stovkami kusů techniky. Loni se akce účastnilo zhruba 250 vojáků a vidět bylo kolem 40 kusů vojenské techniky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Od dubna otevírají všechny pobočky Hornického muzea, skanzen ve Vysokém Chlumci nabídne pestrý velikonoční program
•Příbramská galerie ukáže v projekci snímky ze soutěže Czech Press Photo 2022
•Retro ples v Pivovaru Podlesí se ponese v atmosféře první republiky
Další články
Umění v jídelně bývalého lágru: Vojna ožila divadelním festivalem
Do Památníku Vojna Lešetice zavítaly o minulém víkendu desítky návštěvníků na Festival …
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …
Hurá akce pro chrty: Dobré skutky v MŠ Školní pokračují
V Mateřské školce Školní v Příbrami proběhla úspěšná sbírka starších dek pro týrané …
Gel místo skalpelu. Nová naděje pro bolavé klouby
Zapomeňte na titanové implantáty, bolestivé rekonvalescence a doživotní medikaci. …
Nová éra pod Svatou Horou: moderně – nadčasově vybavená základka pro dnešní děti
Základní škola pod Svatou Horou slavnostně představila nově zrekonstruované prostory, …
FOTOGALERIE
Bobcat uspořádal první „Kariérní den“ pro žáky z Dobříše
Společnost Doosan Bobcat v listopadu poprvé otevřela dveře svého dobříšského kampusu …




