Organizátoři zveřejnili datum pálení čarodějnic na Nováku, novinkou bude Věštírna
26. března 2023 (15:51)
Konec dubna patří pálení čarodějnic. V Příbrami se u této příležitosti pravidelně koná akce v areálu Nového rybníka. V letošním roce se u ohně lidé sejdou ve čtvrtek 27. dubna.
Pálení čarodějnic je zvyk, který v průběhu let změnil svoji podobu. Dnes jde většinou o společenskou, zábavnou akci. Tu pro své občany pravidelně připravuje v areálu Nového rybníka také město Příbram. Návštěvníci jsou na Čarodějnice na Nováku zváni v předstihu již ve čtvrtek 27. dubna. Dřívější termín je stanoven záměrně, aby každý měl příležitost navštívit čarodějnických akcí více.
Všichni, v kostýmech i bez, si jistě čarodějnickou akci užijí. Začátek je v 16 hodin a připraven je program, ve kterém nebude chybět minidisco, aktivity pro děti či opékání špekáčků. V 16:30 se u SeZaM bistra slétnou všechny přítomné čarodějnice a v 17 hodin bude zapálen oheň. V průběhu akce bude probíhat malování čarodějnických motivů na obličej, opékání špekáčků zdarma a následně děti čeká diskotéka, která startuje v 17:30. Novinkou pálení čarodějnic na Nováku bude Věštírna, kde věštec předpoví, co vás čeká a nemine.
Na Nováku bude připraven i doprovodný program, který bude mít na starosti Centrum sociálních a zdravotních služeb. K dispozici budou i další stánky s programem. Vstupné na akci je zdarma.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Velikonoční program chystají ve středních Čechách skanzeny, památky i města
•Jitrnice, jelita, tlačenka i prdelačka. Dnes jsou na Nováku vepřové hody
•Z Kozičína do Pičína vyrazí pochod na podporu boje proti rakovině
Další články
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ





