27. 1. svátek má Ingrid
Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí

6. prosince 2019   (15:48)
Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí

Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé


O rozpočtu na rok 2020 budou zastupitelé jednat v pondělí 16. prosince. Tomuto jednání poprvé předcházelo Veřejné slyšení, kde mohli občané vyjádřit své připomínky k připravenému rozpočtu.
 
„S ohledem na veřejné mínění jsme se rozhodli, že uděláme Veřejné slyšení, kde občané našeho města mohou vznést návrhy k tomu, co by město mělo v příštím roce dle jejich názoru realizovat. Jednání se konalo poprvé a byla poměrně nízká účast. Musím říci, že si vážím všech, kteří se svými připomínkami přišli a veřejně je prezentovali,“ uvedl po jednání místostarosta Martin Buršík se slovy, že všechny návrhy budou prověřeny.
 
Návrhy občanů přednesené na Veřejném slyšení:
- úprava zálivů autobusových zastávek
- vyčištění přednádrže Horní obory
- úprava komunikace náměstí na Březových Horách
- oprava propadlého chodníku na Zdaboři
- výstavba chodníku podél Zdabořské ulice
- ekonomicky výhodnější sloučení městských smluv
- oprava chodníku na Březových Horách (ulice Pod Kovárnami)
- vybudování přístřešku na hřišti v Žežicích
- osvětlení přechodu pro chodce ve Školní ulici (Oxygen klub)
 
Rozpočet roku 2020 je plánován jako rozpočet schodkový, kdy schodek ve výši 135 milionů korun, související z velké části s plánovaným začátkem rekonstrukce aquaparku, může být bezpečně financován vlastními zdroji z prostředků na běžných účtech.
 
S rozpočtem souvisí také dlouhodobý rozpočtový výhled, který je nově zpracován na dobu čtyř let. „Z rozpočtového výhledu je zcela jasné, jaké jsou priority města v následujících letech. V nastoleném trendu, tedy v rozpočtovém výhledu na delší období, chceme pokračovat i nadále,“ dodal Martin Buršík.
 
A jaké jsou největší rozpočtové priority roku 2020?
Mezi největší investiční akce přesahující částku 10 milionů korun patří například revitalizace vnitrobloku Cíl, výstavba parkovacích míst v ulici Gen. Kholla, zahájení výstavby domova seniorů nebo tolik diskutovaný aquapark.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Omezení platí až do odvolání. 27. ledna 2020   (10:00) Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Sestřih hovorů naleznete v článku 27. ledna 2020   (08:47) Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Most přes Pilský potok bude projednáván na pondělním zasedání dobříšského zastupitelstva 27. ledna 2020   (06:15) Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Příčinu střetu dvou vozidel prošetřují policisté, silnice je v místě zledovatělá. 26. ledna 2020   (19:35) Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Přestože jsou jinečtí dělostřelci uvedeni na startovní listině, extrémního víceboje se letos nezúčastní 26. ledna 2020   (18:38) Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Jednorázové roušky momentálně nejdou ani objednat, říká příbramská lékárnice 26. ledna 2020   (14:49) Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Střední Čechy může už v neděli večer zasáhnout námraza. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí hrozí řidičům na silnicích, klouzat budou ale také chodníky. 26. ledna 2020   (12:55) Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Moniččina cesta za snem začala před pěti lety v nácvikovém kiosku společnosti Alka o.p.s. Zde se osmělila a naučila se mluvit s cizími lidmi 26. ledna 2020   (10:42) Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Duel skončil v neprospěch příbramské bojovnice, připsala si tak čtvrtou porážku v řadě. 26. ledna 2020   (07:23) V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno K dnešnímu dni dluží majitelé psů městské kase přes 155 tisíc korun 26. ledna 2020   (06:39)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz