10. 3. svátek má Viktorie




Opravená socha sv. Leonarda v Dobříši už stojí opět na svém místě

13. listopadu 2017   (14:09)
Opravená socha sv. Leonarda v Dobříši už stojí opět na svém místě

Podstavec sochy v sobě ukrývá poselství budoucím generacím



Na začátku listopadu se na své místo u kostela Povýšení sv. Kříže, vedle sochy sv. Judy Tadeáše, vrátila socha sv. Leonarda. Na místo už ovšem nebylo umístěno původní umělecké dílo, ale pouze jeho kopie. Podle odborníků, kteří se na renovaci sochy podíleli nebylo možno vrátit originál do venkovního prostředí a proto bylo rozhodnuto o umístění kopie, která bude důstojně reprezentovat originál. Ten je umístěn ve vestibulu Kopáčkova domu. S restaurováním díla se začalo v říjnu roku 2014 a na financování přispěl Havarijní fond ministerstva kultury částkou 55 tisíc korun.
V podstavci navrácené sochy bylo také vytvořeno místo pro cínovou schránku, která bude představovat vzkaz pro budoucí generace.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Dobříš
autor: ZP, foto: Město Dobříš








Další články

Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz