13. 2. svátek má Věnceslav




Opravená mozaika před příbramským kulturákem vypadá katastrofálně

17. ledna 2025   (09:30)
Dalších 5 fotografií v galeriiOpravená mozaika před příbramským kulturákem vypadá katastrofálně
foto: pribram.cz

Dlážděná mozaika před Kulturním domem v Příbrami po lokálních opravách prý utrpěla. Čtenáři upozorňují na necitlivou opravu, která ignoruje původní vzory, a poukazují na širší problém s údržbou veřejných prostranství.


Čtenáři nám zaslali fotografie a stížnosti na opravu dlažby před Kulturním domem v Příbrami. Podle nich dlažební kostky vůbec nenavazují na původní vzory a linie, které kdysi tvořily esteticky sladěnou mozaiku. Na první pohled se zdá, že oprava proběhla bez ohledu na původní vzhled.

Podle vyjádření mluvčí radnice Evy Švehlové jsou opravy prostranství před kulturním domem prováděny průběžně zaměstnanci technických služeb města. V zimě je však práce omezena povětrnostními podmínkami. Švehlová navíc upozornila na opakované poškozování dlažby, která není dimenzována na zatížení automobilem. Podobný problém se podle ní vyskytuje i na jiných místech města, například na náměstí 17. listopadu.
Podle vyjádření mluvčí radnice Evy Švehlové …
foto: pribram.cz
„Problém je především v nevhodném materiálu dlažby na místech, kde dochází k zatížení auty. Mozaika se opakovaně rozpadá, a to komplikuje i její údržbu,“ dodala mluvčí.

Zásahy technických služeb ale zůstávají terčem kritiky. Místní obyvatelé jsou z výsledku rozpačití a ptají se, proč nebyla zohledněna původní estetika. Dlažba je prostě neustále nevzhledná, rozbitá a nevkusně opravována. Provozovatel hotelu se vyjádřil v tom smyslu, že ohledně okolí chce s městem jednat, aby se mu vrátila nějaká kultura a důstojný vzhled.
„Problém je především v nevhodném materiálu …
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Oprava dlažby před kulturním domem. (1) Oprava dlažby před kulturním domem. (2) Oprava dlažby před kulturním domem. (3) Oprava dlažby před kulturním domem. (4) Oprava dlažby před kulturním domem. (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Karel Hutr
autor: Karel Hutr








Další články

Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava
Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz