Oprava silnice mezi Milínem a Chrašticemi má být hotová do úterý
15. července 2021 (20:57)
Rekonstrukce strakonické silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi na Příbramsku bude dokončena dříve, než se předpokládalo. Řidiči tudy začnou jezdit bez omezení od úterý, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic. Původně se počítalo s uvedením do provozu 6. srpna, později byl termín dokončení posunutý na konec července.
Od pátečních 15:00 do pondělních 6:00 silničáři také dočasně odstraní nynější dopravní omezení na posledním opravovaném úseku a o víkendu tudy řidiči projedou v obou směrech jen s omezením maximální rychlostí na 50 kilometrů v hodině. V pondělí ale bude ještě kyvadlová doprava dočasně obnovena.
Stavbaři na silnici pracovali už loni, letos v dubnu se na ni vrátili. Celková délka rekonstruované silnice je 4,7 kilometru a je rozdělena do pěti částí. Důvodem opravy byl špatný stav vozovky, který utrpěl i poslední zimou. Na silnici byly kaverny, vyjeté koleje, výtluky a trhliny. Silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi je velmi vytížená, denně po ní projede přes 13.000 aut.
Podle Bučka se již připravuje navazující oprava I/4 od Chraštic na hranice Středočeského kraje. "Aktuálně probíhá veřejné výběrové řízení na zhotovitele. Obdrželi jsme celkem sedm nabídek a 12. července jsme vybrali tu ekonomicky nejvýhodnější. Nyní do 27. července běží zákonem stanovená lhůta pro podání námitek neúspěšných uchazečů," uvedl. Pokud se neobjeví neočekávané komplikace, začne se s rekonstrukcí v září, aby stavbaři do zahájení zimní údržby 1. listopadu stihli opravit co největší část tohoto úseku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram bez dětského ORL a psychologa: radnice hledá řešení navzdory kritice
V Příbrami není krize v dostupnosti dětské lékařské péče. Podle vedení města je …
Zdravotnictví
Policie ztotožnila ženu, která měla porodit dítě nalezené u stájí v Martinicích
Kriminalisté vyšetřují tragický případ z Martinic na Březnicku, kde bylo ve středu …
AKTUÁLNĚ
Jak můžeme v zimě pomoct zvířatům ve městě a neublížit jim
Zima je krásná, ale pro zvířata i ve městě často velmi náročná. Mrazivé noci, sníh a …
Lucie Pudilová : „Jdu si pro titul a děkuji Příbrami za podporu.“
Příbramská rodačka a jedna z nejvýraznějších českých MMA zápasnic Lucie Pudilová se po …
ROZHOVOR
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …





