Oprava silnice mezi Milínem a Chrašticemi má být hotová do konce července
30. června 2021 (20:21)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi je velmi vytížená, denně po ní projede přes 13.000 aut.
Rekonstrukce strakonické silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi na Příbramsku by měla být hotová do konce července, tedy o týden dřív, než se předpokládalo. Díky rychlejšímu postupu prací bude také možné od tohoto pátku do úterý přerušit kyvadlový provoz, aby řidiči mohli během prodlouženého víkendu jezdit bez čekání na semaforech. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
Stavbaři na silnici pracovali už loni, letos v dubnu se na ni vrátili. Celková délka rekonstruované silnice je 4,7 kilometru a je rozdělena do pěti částí. Dělníci nyní pracují na opravě posledního úseku, s uvedením do provozu počítají 30. července. Původně to mělo být 6. srpna. Podle Bučka je ale možné, že termín bude ještě zkrácen.
"Předstih proti plánu nám tento pátek také dovoluje přerušit pokládku konstrukčních vrstev vozovky. Po položení ložné vrstvy a jejím vytvrdnutí odstraníme v aktuálně opravovaném úseku dopravní omezení v podobě kyvadlově řízené dopravy," uvedl Buček. Auta tak budou nejpozději od pátečních 17:00 do úterních 6:00 moci jezdit oběma jízdními pruhy, což by mělo přispět k hladkému odjezdu na prodloužený víkend.
Důvodem rekonstrukce je špatný stav vozovky, který utrpěl i poslední zimou. Na silnici jsou kaverny, vyjeté koleje, výtluky a trhliny. Silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi je velmi vytížená, denně po ní projede přes 13.000 aut. Kvůli kyvadlově řízenému provozu musejí řidiči počítat nárazově s kolonami.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil
Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali …
ZAJÍMAVOSTI
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy
Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI
Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá
Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní …
AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady
Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE




