31. 5. svátek má Kamila

Oprava kina v Příbrami se kvůli technickým potížím opět posouvá

25. února 2016   (09:09)
Oprava kina v Příbrami se kvůli technickým potížím opět posouvá
foto: pribram.cz

Rekonstrukce se prodraží minimálně o desítky tisíc.



Plánovaná modernizace příbramského kina, která by divákům nabídla větší komfort a umožnila i promítání filmů ve 3D formátu, se znovu posouvá. Průzkum na některých místech pod hledištěm a promítací kabinou objevil možné problémy se statikou. Při bourání betonových schodů by se podklad mohl propadat. Zahájení rekonstrukce se kvůli tomu o měsíc až dva odkládá a práce se také prodraží, řekl včera novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

Kino je stále v provozu a divákům podle místostarosty žádné nebezpečí nehrozí. "Tam není žádné riziko, že se to propadne v tuto chvíli, ale může se to stát, když se tam budou bourat jednotlivé schody a bude se tam dělat nová betonová vrstva," upozornil Švenda.

Modernizace kina se odkládala už dříve kvůli projektové dokumentaci, která se nelíbila hasičům a musela se předělávat. Další problémy se objevily nyní při radnicí objednaném průzkumu. Švenda uvedl, že při poslední rekonstrukci se objevily propady a město chtělo podrobným průzkumem předejít nepříjemným překvapením. Povrchový průzkum ale upozornil na možné problémy se statikou. "Mám pocit, že cokoliv děláme a souvisí s kinem, se nedaří," konstatoval Švenda.

Investiční odbor podle něj hledá vhodné technické řešení. Podle Švendy možná budou stačit betonové injektáže. Takové řešení by podle něj projekt prodražilo jen řádově o desítky tisíc korun. "Ale je potřeba udělat sondy v hledišti, které nám řeknou víc," dodal.

Odhad nákladů na technické úpravy hlediště byl zpočátku půl milionu korun, později z projektové dokumentace vyplynula cena 1,8 milionu Kč. Dalších 200.000 Kč měla stát výměna plátna. Jaká bude konečná cena, je zatím otázkou.

Příbramské kino bylo už v minulosti digitalizováno, na trojrozměrné filmy ale diváci museli jezdit jinam. Svá kina v minulosti modernizovala i další středočeská města. Jejich provozovatelé tvrdí, že po přechodu na digitální technologii nebo 3D formát se zvýšila návštěvnost i tržby. Diváky na představení navíc lákají ceny vstupenek, které jsou nižší než v pražských multiplexech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz