7. 7. svátek má Bohuslava




Oprášíme staré projekty

ROZHOVOR
13. září 2017   (08:48)
Oprášíme staré projekty

Přinášíme rozhovor s majitelem portálu pribram.cz Tomášem Pečenkou.


Portál v tomto roce již zaznamenal přes 1,7 milionů návštěv, byla překonána návštěvnost za celý minulý rok. Myslíte si, že poroste i nadále návštěvnost tímto tempem?
Je to náš cíl, snažíme se každý den naplnit obsah zpravodajství tak, aby byl co nejvíc pro návštěvníky zajímavý. Momentálně nás navštěvuje v průměru více než sedm tisíc čtenářů denně. Pracujeme nepřetržitě 24 hodin každý den, víkendy a svátky nevyjímaje.
Jsem přesvědčen, že návštěvnost půjde dále nahoru, ale také vím, že za tím vším je práce a nasazení celého sehraného týmu.

Chystají se nějaké novinky? Budou nové projekty?
Novinek na naše čtenáře čeká spoustu. Některé ještě nechci úplně prozrazovat, ale například se v nejbližším období vrátíme k projektu „miminko měsíce“, „auto roku", „vaříme s pribram.cz“ a vznikne nová rubrika pro naší mládež, ale o tom prozatím nechci úplně mluvit, vzhledem k tomu, že je tento projekt ještě v zárodku.

Spekulovalo se o tištěné verzi pribram.cz
Také jsem zaslechl (smích). O tištěné verzi neuvažuji. Naším posláním je informovat veřejnost o aktuálních událostech ihned. Nechápu, proč bych v dnešní době měl psát dnes o tom, co se stalo včera, předevčírem nebo v nejhorším případě i minulý týden.

Z portálu byla odstraněna diskuze, proč jste se rozhodl ji odstranit?
Několikrát jsme některé diskutující upozorňovali na slušnost, při svém vyjadřování. Nechceme a nebudeme každodenně moderovat sprosté a urážející příspěvky. Nechceme na našem portále číst vulgární výrazy i výhrůžky, směřované na veřejně známé osobnosti. Pokud návštěvníci chtějí diskutovat i nadále, mohou na našem Facebookovém profilu. Tento krok jsme dlouze zvažovali, ale jednohlasně byl odsouhlasen celým týmem redakce. Možná přijde chvíle, kdy se diskuze znovu objeví, dáváme tomu čas.

Rubrika dopravního zpravodajství se dle čtenářů dostala na vrchol. Bude se tento projekt nějak rozvíjet?
S nápadem dopravního zpravodajství jsem přišel někdy na konci roku 2015. Nečekal jsem, že tento projekt bude mít tak obrovskou odezvu. Snažíme se řidiče informovat o uzavírkách a komplikacích na silnicích celého našeho okresu. Přijde mi to dnes už jako samozřejmnost.
Jestli v tomto projektu budeme i nadále pokračovat je momentálně ve hvězdách. Provoz stojí nemalé peníze. Jen na pohonných hmotách každý měsíc zaplatíme okolo třiceti tisíc korun. Naši výjezdáři a ostatní náklady spojené s dopravním zpravodajstvím nás měsíčně vyjdou na osmdesát tisíc korun. Provoz celého zpravodajství pak vyjde skoro na dvěstě tisíc měsíčně.

Co nového v redakci?
Několik změn pro nás letošní rok připravil. Před nedávnem jsme se přestěhovali do nových prostor. Redakce pribram.cz se nyní nachází v administrativní budově Kostky Pb. Do našeho týmu jsme přivítali nové posily z řad něžného pohlaví. Jitka Kocíková a Zuzka Ptáčková nyní pracují pod pomyslnou vlajkou pribram.cz. Myslím si, že ženská posila portálu přinese nový, čerstvý vítr do plachet.

Chtěl by jste na závěr něco vzkázat čtenářům?
Děkuji, že právě na našem portálu vyhledáváte informace z Příbrami i okolí. Jsme rádi, že mnoho z vás se stalo součástí našeho týmu a informuje nás o zajímavých událostech, které se na Příbramsku dějí. Náš cíl byl co nejvíce se přiblížit k čtenářům, pochopit, co je trápí, zajímá a baví. To se nám daří a jsme rádi, že každý den nám zasíláte podněty k reportážím. Chceme a budeme vždy na vaší straně! Krásný den.



Portál v tomto roce již zaznamenal přes 1,7 …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Redakce pribram.cz
autor: MP








Další články

Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz