25. 6. svátek má Ivan

Opozice navrhovala projednání rekonstrukce akvaparku odložit, ale neuspěla

22. června 2020   (20:00)
Opozice navrhovala projednání rekonstrukce akvaparku odložit, ale neuspěla
foto: pribram.cz

Vedení města na dnešním jednání zastupitelstva poukazovalo na to, že o rekonstrukci se jedná už pět let a veřejnost očekává, že se už začne stavět. "Tak dlouho se o něčem jednalo, až se nedojednalo vůbec nic," řekl starosta Jan Konvalinka.


Rekonstrukce příbramského akvaparku by měla vyjít na 258 milionů korun bez DPH. Opravený areál se má otevřít v druhé polovině roku 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes schválili městští zastupitelé. Opozice navrhovala projednání bodu odložit, ale neuspěla.

Zastupitelé minulý měsíc zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) příliš nabobtnal a jeho cena by přesáhla půl miliardy korun, což by bylo za nynější situace nezodpovědné. Rada města má předložit nový projekt o menším rozsahu, který vyjde levněji.
Vedení města chce v maximální míře využít projektovou dokumentaci k původní nákladnější variantě, která je již hotová. Dnešní unesení mu ukládá pracovat na změně projektu pro stavební povolení, což by mělo být hotovo na podzim. Příští rok na jaře má být dokončena projektová dokumentace pro provedení stavby a v létě téhož roku vybrána stavební firma. Práce na rekonstrukci podle radnice potrvají 18 až 24 měsíců.
Opozice usilovala o odložení dnešního hlasování na příští týden, kdy se chtěla sejít znovu na přerušeném jednání. Piráti se té doby chtěli o rekonstrukci poradit se členy uskupení A-tým, které sdružuje architekty spjaté s Příbramí. TOP 09 namítala, že návrh byl na program zařazen dodatečně a veřejnost o tom nevěděla. Přitom jde o důležitý materiál a lidé by podle TOP 09 měli mít možnost být u jeho projednávání.

Vedení města poukazovalo na to, že o rekonstrukci se jedná už pět let a veřejnost podle nich očekává, že se už začne stavět. "Tak dlouho se o něčem jednalo, až se nedojednalo vůbec nic," řekl starosta. Vedení proto prosadilo, aby se o návrhu hlasovalo dnes, a opozice byla přehlasována.
A-tým má výhrady k projektové dokumentaci, kritizuje mimo jiné zachování hlavních nosných ocelových konstrukcí. Podle něj by bylo levnější ocelové konstrukce vrchní stavby zbourat a nahradit novými místo pracného a zdlouhavého opravování, které bude mít podle něj téměř nekontrolovatelný výsledek. Polovičních nákladů je podle spolku možné docílit přehodnocením zadání, nikoli úpravami nynějšího projektu. "Možnosti a finanční nákladnost investice pak nejlépe prověří variantní studie vycházející z nového zadání," uvedl A-tým v prohlášení, které zaslal zastupitelům. Vedení města to na dnešním jednání odmítlo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz