Opilý muž u koloniálu na Rynečku upadal do bezvědomí, po příjezdu policie byl agresivní
19. září 2023 (20:05)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Šestašedesátiletý muž byl agresivní a odmítal s policisty spolupracovat, chvílemi pak usínal.
Nechvalně známý koloniál na Rynečku dnes opět navštívili záchranáři. Byli zde přivoláni k opilému muži, který upadal do bezvědomí a hrozilo, že si pádem přivodí úraz. Událost se odehrála pouhé dva dny od incidentu, kdy zde jiný opilý muž nejprve rozbil lahev a následně se potácel po silnici. Informace pribram.cz potvrdily policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí krajských záchranářů Monika Nováková.
Událost nahlásil kolemjdoucí okolo 19. hodiny. „Po našem příjezdu byl šestašedesátiletý muž agresivní a odmítal spolupracovat, chvílemi pak usínal. Vyzvali jsme ho k provedení orientační dechové zkoušky, která byla pozitivní s výsledkem 2,5 promile,“ uvedla Richterová s tím, že byl za jejich doprovodu převezen k vystřízlivění do příbramské nemocnice.
Místním obyvatelům již došla s těmito nepřizpůsobivými lidmi trpělivost a stále častěji upozorňují na toto problematické místo. „Chodím tam okolo poměrně často s kočárkem a můžu říct, že mám občas strach. Ti lidé, co tam posedávají, jsou dost často nepříjemní, smradlaví a hodně opilí,“ uvedla jedna z diskutujících na sociálních sítích.
Podle jiné ženy, která pracuje ve škole, se děti na blízkém hřišti těchto opilců bojí. „Pokaždé, když jdu okolo, močí a kálejí na stromy a keře,“ uvedl další diskutující.
Před rokem se obyvatelé Příbrami mohli vyjádřit v dotazníku, jak bezpečně se ve městě svého bydliště cítí. Nejhorším místem podle výsledků byl bezpochyby právě koloniál na Rynečku, poblíž kterého se scházejí bezdomovci, pijani a další nepřizpůsobivé sorty lidí, kteří popíjí alkohol a celkově mezi rezidenty blízkého sídliště nevzbuzují příjemný pocit.
Radnice, zdá se, jak kdyby vyčerpala všechna legální řešení. Starosta Jan Konvalinka dokonce majiteli objektu nabídl, že od něj koloniál koupí. Tento návrh se však nesetkal s kladnou reakcí. Městská policie se snaží místo stále monitorovat, dochází k častým konfrontacím, kdy jsou opilci upozorněni a šetrně vykázáni jinam. Zanedlouho se většinou ale vrátí na místo činu. Je pro ně totiž praktičtější si pořídit levnější alkohol na venkovní konzumaci než se přesunout do některého z restauračních zařízení.
Lidé kritizují především nepořádek a pokřikování opilců. Rodiny z blízkých panelových domů se bojí využívat i nedaleké dětské hřiště. Městská veřejnost v čele s radními se snaží apelovat i na majitele podniku, který alkohol prodává, nicméně také bez úspěchu.
Ryneček také spadá pod vyhlášku o regulaci konzumace alkoholu na veřejnosti. Radnice boj proti těmto nepřizpůsobivým vede již od roku 2016, kdy tato obecně závazná vyhláška vyšla v platnost. Zdejší nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší a restaurační zařízení v ulici Čs. Armády však opilcům jenom hrají do karet. Mezi další problémové oblasti patři i ulice Boženy Němcové, areál bývalé Mototechny a okolí ubytoven Pod Čertovým pahorkem. Zde je scénář téměř stejný.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•U Mníšku pod Brdy pobodali sršni pět dětí
•Opilý a pozvracený muž u koloniálu na Rynečku nadával policistům, skončil v cele
•Nad zlodějem, který vykrádal prodejny a hospody, spadla klec
Další články
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji …
AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady
Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů
Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR




