29. 7. svátek má Marta




Opalovací krémy pro děti, ne všechny splňují kritéria

14. června 2019   (11:19)
Opalovací krémy pro děti, ne všechny splňují kritéria

Při pobytu na slunci bychom měli naši kůži chránit, což platí dvojnásob pro děti, které mají pokožku citlivější než dospělí.



Letní teploty lákají děti i dospělé k pobytu na sluníčku. Aby se však radovánky na slunci nezvrhly u našich nejmenších ve zdravotní potíže, je třeba dbát o pokožku vhodnými opalovacími krémy.

Slunce je pro naše tělo nepostradatelné, ale zároveň může být i nebezpečné. Pravidelné mírné vystavování se slunečním paprskům dodává tělu vitamin D, který je nutný pro správný vývoj kostí u dětí.

Časopis dTest se zaměřil na kvalitu opalovacích krémů. Do laboratoře poslali 14 sprejů speciálně určených pro děti s ochranným faktorem 50 nebo 50+. Zjišťovali, jestli poskytují takovou ochranu, jakou avizují na svých obalech. Na většinu otestovaných je spoleh, narazili však i na propadák jako hrom.

O přípravku Nubian Kids 50, který skončil v testu na posledním místě, nelze mluvit jinak, než jako o katastrofě. Na jeho obalu je sice zřetelně uveden ochranný faktor 50, který by měl pokožce poskytnout vysokou ochranu, výsledky měření ale odhalily zcela jiné hodnoty. Ačkoliv by se podle evropského doporučení měla jeho ochrana proti UVB záření pohybovat v rozmezí 50 až 59,5, laboratoř zjistila pouhých 6,3. Přípravek neuspěl ani ve zkoušce ochrany proti UVA paprskům. Před oběma typy záření poskytuje místo vysoké pouze nízkou ochranu.
Letní teploty lákají děti i dospělé k pobytu …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: dTest
pribram.cz
autor: top








Další články

Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz