ON-LINE: Příbramsko zasypal sníh, technické služby nasadily na odklízení veškeré síly
9. prosince 2021 (08:23)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Práce na odklízení sněhu silničáři započali před šestou hodinou ranní.
Na Příbramsku začalo dnes brzy ráno hustě sněžit. Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti. V některých místech napadlo až deset centimetrů sněhu. Technické služby v Příbrami do ulic nasadily veškeré síly.
„Práce na odklízení sněhu jsme započali před šestou hodinou ranní, na úklidu se momentálně podílí 65 pracovníků,“ řekl pribram.cz ředitel technických služeb Pavel Mácha, který věří, že budou komunikace, které spravují, co nejdříve sjízdné. „Také na ručním odklízení sněhu pracuje 33 lidí,“ uvedl.
Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Podle předpovědi meteorologů bude sněžit téměř celý den.
Přes den bude většinou zataženo se sněžením. Odpoledne a večer by mělo postupně od západu srážek ubývat. "Nejintenzivnější to bude ráno a dopoledne, postupně by mělo sněžení slábnout,“ uvedli meteorologové. Od pondělí se začne oteplovat, místy bude pršet. Odpolední teploty se ale postupně dostanou až k pěti stupňům Celsia.
ON-LINE
Sníh na silnicích komplikuje dopravu. K první nehodě vyjížděli hasiči v půl osmé k obci Kozárovice, kde sjelo auto do potoka. „Nemůžeme se dostat na místo s těžkou technikou, zatím jsme auto zajistili,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
Po osmé hodině sjelo auto do příkopu u Kardavce. Silnice je zde téměř nesjízdná, řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. Událost se obešla bez zranění.
Sníh na silnicích komplikuje dopravu. K první nehodě vyjížděli hasiči v půl osmé k obci Kozárovice, kde sjelo auto do potoka. „Nemůžeme se dostat na místo s těžkou technikou, zatím jsme auto zajistili,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
Po osmé hodině sjelo auto do příkopu u Kardavce. Silnice je zde téměř nesjízdná, řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. Událost se obešla bez zranění.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/Dopravní nehoda u Kardavce
V půl deváté se srazila dvě auta v ulici Čs. armády v Dobříši. Ani zde nedošlo ke zranění. Na místo jede policie.
Středočeští hasiči od rána evidují zvýšený počet dopravních nehod, vyjížděli již k 12 případům. "Většina z nich se obešla bez zranění a poškozená jsou pouze vozidla. Prosíme, jezděte opatrně," uvedli středočeští hasiči na twitteru.
Středočeští hasiči od rána evidují zvýšený počet dopravních nehod, vyjížděli již k 12 případům. "Většina z nich se obešla bez zranění a poškozená jsou pouze vozidla. Prosíme, jezděte opatrně," uvedli středočeští hasiči na twitteru.
Po deváté hodině uzavřeli policisté kvůli havarovanému kamionu silnici 118 u Hluboše. Vozidlo zde skončilo v příkopu, řidič vyvázl bez zranění. Podle předběžných informací bude silnice uzavřena minimálně dvě hodiny.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/Havárie kamionu u Hluboše
Deset minut po deváté hodině došlo k další kolizi. Tentokrát narazilo auto do svodidel u obce Bohostice. Ani tato nehoda si nevyžádala zranění.
Krátce po desáté hodině se střetla tři vozidla na silnici 0181 v obci Láz. Na místě je policie, událost taktéž bez zranění.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/Dopravní nehoda v obci Láz
Po jedenácté hodině došlo na silnici 10226 v obci Nečín k nehodě auta se sypačem. Silnice je v místě uzavřena. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Homolové došlo k lehkému zranění jedné osoby, se kterým byla převezena do příbramské nemocnice.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
K vážné dopravní nehodě dnes dopoledne vyjížděly záchranné složky na silnici mezi obcemi Úklid a Bor na Příbramsku. Podle oznamovatele zde skončilo auto v rybníce, ve kterém zůstala řidička. Více v článku Na Příbramsku sjelo auto do rybníka, řidičku v bezvědomí zachránili policisté
Po třinácté hodině došlo k dalšímu dopravnímu omezení v regionu. Na silnici 1917 u Rožmitálu pod Třemšínem havaroval kamion, který skončil v příkopu. Řidič vyvázl bez zranění, na místo jedou hasiči a policie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ
Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy
Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich …
AKTUÁLNĚ
Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu
Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého …
NEPŘEHLÉDNĚTE
PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou
Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik …
AKTUÁLNĚ
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO
Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník
K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit
Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To …
NÁZOR
Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst
Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 …
AKTUÁLNĚ





