19. 3. svátek má Josef




Olympijský běh v Příbrami spustil registrace

1. dubna 2018   (11:33)
Další 3 fotografie v galeriiOlympijský běh v Příbrami spustil registrace

Středa 20. června, to je den, kdy se i Příbram zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru.



Největší tuzemská běžecká akce i v Příbrami, Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června 2018. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na 90 místech po celé České republice Olympijský den.

Středa 20. června, to je den, kdy se i Příbram zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Po celém světě se den slaví různými sporty, zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

V Příbrami se poběží již po třetí a opět s atraktivním během v okolí Svaté Hory. Na běžce čeká i 100 schodů přímo ve Svatohorských schodech, které vystavěl podle svých plánů stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka. Olympijský běh v Příbrami každoročně spojuje olympijské ideály sport, hudbu a kulturu.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V roce 2017 bylo České olympijské nadaci takto darováno 295 700 Kč.

Největší tuzemská běžecká akce i v Příbrami, …

Fotogalerie

Olympijský běh v Příbrami spustil registrace (1) Olympijský běh v Příbrami spustil registrace (2) Olympijský běh v Příbrami spustil registrace (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Matěj Machuta
Johana Paulová a Josef Hovorka
autor: esa








Další články

Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz