5. 2. svátek má Dobromila




Ohrožená osoba v bezpečí s tlačítkem SOS

22. února 2018   (13:14)
Ohrožená osoba v bezpečí s tlačítkem SOS

Obavy o své blízké lze zmírnit pořízením tlačítka SOS. Pilotní projekt se rozjíždí v Dobříši.



Město Dobříš ve spolupráci s Domem s pečovatelskou službou spustí od 1. dubna pilotní projekt zavedení SOS tlačítek pro seniory. Celkem bylo pořízeno 6 tlačítek SOS SeniAngel. Ty mají sloužit k zajištění bezpečnosti osob, které s ohledem na jejich zdravotní stav mohou být pokládány za ohrožené. Potřebné osoby budou vybírány a vyhodnocovány na základě kritérií definovaných městem a SOS tlačítka jim budou zdarma na určitou dobu zapůjčena.

SOS tlačítko je vhodné například pro osamělé osoby, u kterých je riziko vážných zdravotních komplikací (např. infarkt, či mrtvice), osoby se sníženou motorikou a mobilitou, nebo pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou, které se mohou snadno ztratit. Stejně tak pro osoby, které nezvládají ovládat mobilní telefon a v panice, či tísni, by si nedokázaly přivolat pomoc. SOS tlačítko odešle tísňový signál pokud je v nouzi aktivováno zmáčknutím, díky pádovému senzoru také při nehodě vlastníka. Poplach z SOS tlačítka může být vyslán souběžně na tři zadaná telefonní čísla a součástí poplachové zprávy je mimo jiné i informace o místě, kde se osoba s tlačítkem nalézají, kterou „chytrý“ telefon zobrazí příjemci.

Zároveň mohou do tlačítka zadaná telefonní čísla uskutečnit s SOS tlačítkem vynucený hlasový hovor, tj. držitel SOS tlačítka nemusí dělat nic pro jeho přijetí. SOS Tlačítko disponuje i službou Geo-fence, která spustí poplach i v případě, kdy daná osoba opustí předem definovaný vymezený prostor. Zapojeni budou i strážníci Městské policie Dobříš, kteří události vzniklé na základě poplachu vyvolaného SOS tlačítkem budou řešit a zajistí pomoc ohrožené osobě.

Projekt SOS tlačítka pro seniory je součástí Akčního plánu prevence kriminality pro rok 2018, vypracovaného Komisí pro prevenci kriminality, a byl schválen radou města dne 23. ledna 2018. Finanční náklady projektu činí 42 544 Kč včetně DPH. Pilotní projekt poběží po dobu jednoho roku, poté bude vyhodnocen a v případě úspěšného vyhodnocení bude rozšířen i na další zájemce z řad občanů Dobříše.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ing. Markéta Čermáková
MBA
autor: jk








Další články

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po … Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku … V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká … Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na … Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil … Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM … Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 … Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do … Nepřehlédněte Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami MUDr. Pavel Poláček je novou tváří příbramské nemocnice. Má bohaté zkušenosti ze … ROZHOVOR
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku Příbram se chystá na podnikatelský ples roku Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz