17. 7. svátek má Martina

Ohlédnutí za pondělním zastupitelstvem

25. února 2015   (11:10)
Ohlédnutí za pondělním zastupitelstvem
foto: pribram.cz

Jednání se opět protáhlo do druhého dne, přitom začalo již v 16 hodin.



V pondělí se konalo další řádné zasedání městského zastupitelstva. I když jeho nejdůležitějším bodem bylo projednávání rozpočtu na letošní rok, všímavý pozorovatel jistě zaregistroval i několik dalších zajímavých momentů, které shrnuje tento článek.

Přijela vzácná návštěva
Na jednání byla přítomna 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Jaroslava Jermanová (ANO). Proč? To prozatím nikdo neví.

Centrum sociálních služeb opět vyvolalo diskuzi
Schválena byla zřizovací listina Centra sociálních a zdravotních služeb, které má začít fungovat od 1. července tohoto roku. Podle informací z radnice prozatím nemá nabízet žádné nové služby, dojít by mělo jen přeregistrování azylového domu a odborného poradenství pod pečovatelskou službu a také přechod městských jeslí pod pečovatelskou službu. Na transformaci by měl pracovat dočasně jmenovaný ředitel pečovatelské služby Dušan Strakula.

Zastupitelé možná cyklistům půjčí ze svého
Zastupitelé odložili žádost CK Příbram o zápůjčku. Po té, co klub nezískal dohodnutou část od sponzora, požádal o pomoc město. Členové koalice Vařeka a Dvořák (oba ANO) se ve svých příspěvcích stavěli spíše proti zápůjčce z důvodu špatné ekonomické situace města. Jejich koaliční kolegové z TOP 09, jmenovitě pak Petr Stříbrnský, vymysleli šalamounský způsob. Rada má do příštího zastupitelstva předložit materiál, který by byl výhodný pro všechny strany. Jestli zastupitelstvo zápůjčku nepodpoří, Stříbrnský a několik dalších zastupitelů půjčí peníze ze svého.

Rozpočet byl schválen, bez výměny názorů to ale nebylo
Po více než tříhodinové diskuzi byl schválen rozpočet na letošní rok. Kromě toho, že se diváci dozvěděli, kdo sleduje facebookový profil kterého zastupitele, mohli sledovat i diskuzi, která se točila především kolem podpory sportu. Ta měla být původně o několik milionů nižší než v minulém roce. Díky několika pozměňovacím návrhům Šance pro Příbram se částka pro sport navýšila zhruba o 600 tisíc korun. Jednotlivé sportovní kluby ale přesto doposud netuší, kolik peněz dostanou. Sportovní komise podle našich informací stále nenavrhla metodiku pro jejich přerozdělování. Velmi vyhraněný názor měl zastupitel Hauser (ANO), který uvedl, že by byl rád, kdyby do sportu šlo co nejméně peněz a poukázal na to, že kultura přinesla civilizaci.

Další diskuze se následně vedly kolem zadluženosti města a jeho celkového ratingu. Ten se stal terčem kritiky některých koaličních zastupitelů, kteří ho nepovažují za plnohodnotný ukazatel. Společnosti Moody's a jejího ratingu se zastal bývalý starosta Pavel Pikrt (bez PP), který uvedl, že výsledek bere jako fakt. Poukázal také na to, že město v minulých letech dokázalo navýšit hodnotu svého majetku o celkem 353 milionů korun. Poukázal také na to, že vrcholový sport je pouze špičkou ledovce a vyjádřil sportu podporu.

To "nejlepší" na konec
Ten nejsilnější moment přinesl až bod „Různé“. Jednalo se o prohlášení starosty Vařeky k zastupitelce Jitce Stefanidesové (bez PP), o kterém jsme vás informovali již včera, více informací najdete ZDE. Před tím než došlo k této události, stačil zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram) navrhnout zřízení pracovní komise, která by za 4 roky zpětně zkontrolovala faktury od 1. SčV směrem k městu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz