Ohlasy obou trenérů po utkání MFK Vyškov – FK Viagem Příbram
7. května 2023 (10:22)
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
Páteční bitva FK Viagem Příbram s Vyškovem nakonec skončila plichtou, i když to na ní 83 minut rozhodně nevypadalo. Příbram ovšem během pěti minut smazala dvoubrankový náskok domácích a vybojovala nakonec cenný bod. Jak zápas hodnotili oba trenéři?
Trenér Vyškova neskrýval po utkání své zklamání a pro ČT Sport dodal: „Jsme zklamaní po tom průběhu, kdy v prvním poločase jsme myslím odehráli dobré utkání. Ve druhé půli jsme z toho vypadli, z mého pohledu tedy dva velmi rozdílné poločasy. V tom druhém jsme ztratili pohyb, střed pole, byli jsme kostrbatí na rozehrávce, vytvořili jsme si na můj vkus málo gólových příležitostí. V defenzivě jsme nenabírali hráče, nechali jsme soupeři spoustu prostoru a ten toho dokázal využít. V závěru měli ještě jednu šanci, my taky. Utkání bylo až do konce otevřené. Za dva různé poločasy bereme bohužel pouze bod,“ dodal Kameník.
Asistent příbramského trenéra Roman Bednář byl pochopitelně za závěrečné vzchopení svého týmu rád: „Myslím si, že jsme v první půli plnili plány, ale po dvou individuálních hrubých chybách dovolíme soupeři jít do vedení. V tu chvíli mi přišlo, že Vyškov utkání kontroloval. Ve druhé půli jsme udělali nějaké střídání a myslím si, že jsme se zaslouženě vrátili do zápasu. Nakonec jsme sahali po třech bodech, ale dneska asi spravedlivá remíza 2:2,“ uznal trenér.
Přiznal rovněž, že se týmu v prvním poločase nedařilo být kompaktní. „Utíkali nám jejich útočníci. Druhá půle už byla o něčem jiném a já viděl úplně jiný tým, který fungoval společně a plnil ty věci, které jsme si řekli, o trochu víc,“ vysvětloval.
Do zápasu nemohl nastoupit nejlepší kanonýr Tomáš Wágner, kterého ovšem skvěle nahradil Jakub Zeronik. Ten vstřelil gól a připravil penaltu, v závěru mohl dokonce rozhodnout. „Zero víme, že je gólový. U nás ty góly hledáme trochu těžce, takže za tyhle kluky, který umějí dát gól, jsme samozřejmě rádi. Možná teď ke konci by nám Wagi určitě pomohl, možná bychom to ještě více zjednodušili, možná bychom sáhli po třech bodech. To jsou ale kdyby. Za druhý poločas musím kluky pochválit, nebylo to vůbec jednoduché utkání, a přesto se do něj dokázali vrátit, takže klobouk dolů,“ pochválil své svěřence Bednář.
I přes opakující se individuální chyby v obraně a nízkou produktivitu Příbrami v útočné fázi, se v pátek hrál oboustranně pohledný fotbal, který musel potěšit oko fotbalového fanouška. Věřme tedy, že se snad herně blýská na lepší časy a Příbram dokáže v příštím utkání doma proti Opavě navázat na nadějný výkon z druhého poločasu s Vyškovem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbram po čtyřech prohrách urvala alespoň bod v závěru utkání proti Vyškovu
•Nové vedení Spartaku Příbram reaguje na otevřený dopis stoupenců odvolaného prezidenta Králíčka
•Uhrin končí. Na lavičce Příbrami ho nahradí Karel Krejčí
Další články
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž
Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu
Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový …
AKTUÁLNĚ
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA
Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu
Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 …
AKTUALIZOVÁNO




