20. 8. svátek má Bernard




Odtajněno: Toto jsou nominace do ankety Sportovec Příbramska 2023

23. února 2024   (08:29)
Odtajněno: Toto jsou nominace do ankety Sportovec Příbramska 2023
foto: Luboš Toman / se souhlasem

Organizátoři ankety Sportovec roku odtajnili seznam nominovaných sportovců. Největší zastoupení má fotbal, gymnastika a volejbal. Nechybí ani zástupci ostatních sportů. Na seznamu je 25 sportovců, 8 trenérů a 17 týmů. Jména oceněných za rok 2023 se veřejnost dozví 20. března na slavnostním galavečeru v Kulturním domě v Příbrami. Obdrží ještě někdo divokou kartu od fanoušků?


Anketa Sportovec roku Příbramska se opět po roce rozbíhá na plné obrátky. Akci organizuje město Příbram ve spolupráci s okresním sdružením České unie sportu (ČUS). Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 20. března na slavnostním galavečeru v Estrádním sále Kulturního domu v Příbrami.

Během února probíhal nominační proces, do kterého se zapojily sportovní kluby společně s dalšími organizacemi (ČUS, Autoklub ČR, Sokol, Orel). Soutěží se v 8 kategoriích o nejlepšího sportovce roku, největší sportovní talent, nejlepší sportovní kolektiv dospělých a mládeže, nejlepšího trenéra, nejlepšího odchovance. Vyhlašovat se bude i handicapovaný sportovec a cena fanoušků. Navržení sportovci musí být členy klubu či spolku v okrese Příbram a za kolektiv se považuje minimálně dvoučlenný tým.
Největší zastoupení má fotbal, gymnastika a volejbal. Nechybí ani známá jména jako je příbramský odchovanec Antonín Barák – český fotbalový reprezentant hájící barvy italské Fiorentiny, specialista na dálkové rallye kamionů Martin Macík, velký talent českého tenisu Tomáš Krejčí či špičkový jezdec v sidecarcrossu Ondřej Čermák. V nominaci na nejlepšího trenéra je hned několik zástupkyň ženského pohlaví v podobě Michaely Rom (americký fotbal), Blanky Chrastinové (gymnastika) či Kristýny Faktorové (gymnastický aerobik).
Největší zastoupení má fotbal, gymnastika a …
foto: Luboš Toman / se souhlasem
Svá želízka v ohni má i příbramský motorsport, atletika, plavání či hokej. Chybět nebude tradičně ani závodní step aerobik a triatlon. Na nejvyšší příčky v kategorii nejlepší sportovní kolektiv si brousí zuby i malá kopaná. Hned dvanáct mladých sportovců se bude ucházet o cenu pro největší sportovní talent. Vyhraje sprinter Vojtěch Vocílka, fotbalista Adam Čadek, nadějný MMA fighter Jan Mašek, krasobruslařka Viktorie Křivová či volejbalista a kapitán místních Kocourů Dan Rosenbaum? Zajímavé bude jistě sledovat i talentovaného jezdce trialu Davida Fabiána či Lauru Kolkovou z Aerobic Studia Dvojka Sedlčany. Úplný seznam všech nominovaných naleznete zde.

Jejich příběhy a sportovní úspěchy vám představíme v samostatných článcích. Máte dojem, že jsme na někoho zapomněli? Víte o sportovci či kolektivu, jehož sportovní úspěch by neměl zapadnout? Pokud ano, pište do komentářů na facebooku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz