4. 4. svátek má Ivana

Odsouzený zachránil život ženě, která utrpěla infarkt

NEPŘEHLÉDNĚTE
10. února 2020   (17:53)
Odsouzený zachránil život ženě, která utrpěla infarkt
foto: pribram.cz

„Ihned jsem u bezvládně ležící ženy zkontroloval životní funkce, nedýchala, měla srdeční zástavu. Začal jsem neprodleně se srdeční masáží,“ vypráví odsouzený Ondřej se slzami v očích.



Ve středu ráno se v areálu výrobní společnosti na Příbramsku udělalo jedné ze zaměstnankyň nevolno. Upadla do bezvědomí a utrpěla srdeční zástavu. Kolapsu si všimla její kolegyně, která neprodleně přivolala záchrannou službu.

Společnost mimo jiné zaměstnává i odsouzené muže z příbramské věznice. Při události se v objektu nacházeli tři vězni. Jeden z nich neváhal a okamžitě přispěchal na pomoc. „Skládali jsme zboží z kamionu, kdy jsem si všiml kolegyně, která běžela k ležící ženě na zemi. Ihned jsem u ní zkontroloval životní funkce, nedýchala, měla srdeční zástavu. Začal jsem neprodleně se srdeční masáží,“ vypráví odsouzený Ondřej se slzami v očích.

Asi po dvou minutách se mu podařilo obnovit základní životní funkce. Mezitím Ondřeje zprostředkovaně přes telefon instruovala operátorka tísňové linky. „Ptali se mě, jestli nechci v srdeční masáži vystřídat, ale odmítl jsem. Obával jsem se prodlení. Obával jsem se, že se mi nepodaří ženu zachránit,“ pokračuje ve vyprávění.

Jakmile dorazila záchranná služba na místo, ostatní zaměstnanci firmy pomáhali s řízením dopravy, mezi nimi i ostatní dva odsouzení. „V tu chvíli jsme nebyli jen vězni, ale kolegové, kteří brali pomoc jako samozřejmost,“ řekl Ondřej.

Pacientka byla převezena do jedné z pražských nemocnic, kde se podrobila operaci. Žije. Díky rychlé pomoci Ondřeje má sedmapadesátiletá žena nejhorší za sebou. „Rozhodně se chci s kolegyní potkat, jsem nesmírně šťastný, že žije,“ řekl.

Ondřeji do konce trestu zbývá devět měsíců. Byl odsouzen za neplacení alimentů na dva roky. Nikdy předtím nebyl ve vězení a chce po propuštění začít nový život. „Několikrát jsem byl u podobných situací, pracoval jsem jako instruktor lyžování. Tato událost mi však zůstane v hlavě navždy,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz