4. 12. svátek má Barbora
ODS pošle do boje o senátorské křeslo starostu Sedlčan Buriana

26. června 2014   (15:07)
ODS pošle do boje o senátorské křeslo starostu Sedlčan Buriana

Jiří Burian, který je starostou Sedlčan, se pokusí vyhrát v příbramském volebním obvodu.ODS na republikovém sněmu strany v Brně schválila většinu kandidátů pro podzimní senátní volby. Jsou mezi nimi lékaři, advokáti, učitelé i starostové. Delší lhůtu na výběr si strana ponechala pro obvod v Praze 1 a 5 a v Kladně. V šesti obvodech bude ODS jednat s TOP 09 o tom, že by kandidáta postavila jen jedna ze stran. Informovalo o tom tiskové oddělení ODS.

Jednat se bude o spolupráci s TOP 09

Občanští demokraté mají po dnešku jasno o 22 kandidátech, mezi kterými je jedna žena. V obvodech Česká Lípa, Olomouc, Uherské Hradiště, Rychnov nad Kněžnou, Vyškov a Přerov chtějí jednat o spolupráci s TOP 09. Každá ze stran by postavila kandidáta ve třech obvodech, vzájemně by pak kandidáty druhé strany podpořili.
"Věřím, že se nám podaří dosáhnout dohody s TOP 09 na tom, že alespoň v šesti obvodech si nebudou naši kandidáti vzájemně ubírat hlasy, a pravicová politika v nich tak má větší šanci na úspěch," uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Svůj mandát bude v Praze 9 obhajovat současný senátor Tomáš Kladívko. V Děčíně se o hlasy voličů utká viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Josef Holub, v Hradci Králové dosluhující europoslanec Oldřich Vlasák, v Uherském Hradišti pak starosta Vlčnova Jan Pijáček. Podle Fialy jsou kandidáti ve svých obvodech dobře známí a v Senátu by reprezentovali zájmy pravicových voličů.

V některých obvodech ještě není jasno

Zatím není jasné, kdo bude za ODS kandidovat v Praze 1, 5 a v Kladně. V centru metropole končí mandát řediteli pražských záchranářů Zdeňku Schwarzovi, který byl jako nestraník zvolen za ODS. V Praze 5 končí senátor ODS Miroslav Škaloud a v Kladně současný ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
autor: sdv ver

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz