24. 4. svátek má Jiří




Odpůrci vládních nařízení chystají velikonoční pouť na Svatou Horu

NEPŘEHLÉDNĚTE
21. března 2021   (07:05)
Odpůrci vládních nařízení chystají velikonoční pouť na Svatou Horu
foto: pribram.cz

"Nenecháme si vzít naše církevní křesťanské svátky, to tedy už rozhodně ne, to je příliš," uvedl David Tesař, předseda sdružení Manifest.cz


Epidemie koronaviru v pátek v mezitýdenním srovnání znatelně zpomalila. Laboratoře v ČR odhalily 9624 nakažených, zhruba o 5300 méně než minulý týden. Poprvé od poloviny února nárůst nakažených ve všední den klesl pod 10.000. Nemocnice ale stále zůstávají na hraně kapacity. Například příbramská nemocnice měla v pátek 91 nakažených covidem-19, z nichž 10 vyžadovalo intenzivní péči. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) v noci na pátek vypsala tendr na antigenní testy pro školy, poptávku dostalo 249 firem.

V rámci celé ČR bylo v pátek s covidem hospitalizováno 8632 pacientů, přibližně o 300 méně než ve čtvrtek. V těžkém stavu bylo 1990 z nich, což byl mírný pokles. Včera odpoledne bylo v Česku volných 11 procent nemocničních lůžek na jednotkách intenzivní péče a ARO a čtvrtina standardních lůžek s kyslíkem. Reprodukční číslo udávající průměrný počet dalších lidí, jež nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo z 0,93 na 0,87. Pod hranicí 0,9 bylo naposledy 23. ledna. Pokud je číslo vyšší než jedna, epidemie zrychluje.
V Českých Budějovicích se včera odpoledne konalo shromáždění proti vládním opatřením, které svolalo sdružení Manifest.cz. Podle policejních odhadů se ho zúčastnilo asi 60 lidí, do následného pochodu se jich zapojilo 35. Policie řešila asi 20 přestupků týkajících se nenošení roušek. Pět lidí na akci nepustila kvůli zákazu pohybu mezi okresy. Sdružení Manifest.cz chce uspořádat další shromáždění v Kadani a Plzni a velikonoční pouť na Svatou Horu u Příbrami. "Nenecháme si vzít naše církevní křesťanské svátky, to tedy už rozhodně ne, to je příliš," uvedl Tesař.
S poměry v zemi je nespokojený i bývalý prezident Václav Klaus. Vadí mu podoba protiepidemických opatření, podle něj nezabírají. Ze současného stavu viní vládu. Na politické scéně ale nevidí síly, které se programově snaží prosazovat návrat k poměrům, jež označuje za normální. Vyzval proto, aby se do sněmovních voleb spojily strany, kterým záleží na občanských svobodách. Těmi jsou podle něj SPD a Trikolóra, kterou vede jeho syn. Klaus také varuje před takzvanou extrémní levicí, za níž označuje Piráty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z … SPORT Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz