Odklízení sněhu ze silnic a chodníků zaměstnává technické služby. Tvorba sněhových jazyků hrozí až do večera
14. ledna 2021 (09:01)
Sněhová nadílka v posledních dnech naplno zaměstnává pracovníky příbramských technických služeb, kteří zajišťují zimní údržbu města a jeho místních částí. Odklízení sněhu ze silnic, ulic a chodníků probíhá podle pasportu zimní údržby. Situace se ukázala jako nejhorší právě během dnešního rána. Podle ředitele Pavla Máchy vyjížděli pracovníci technických služeb již ve tři hodiny ráno.
„Na odstranění sněhu ze silnic a chodníků pracuje momentálně 36 pěších zaměstnanců, v ulicích jsou trvale čtyři silniční sypače a šest chodníkových,“ řekl pribram.cz Mácha s tím, že v přilehlých obcích, které jsou ve správě technických služeb, odklízejí sníh dva traktory s radlicemi.
Podle Máchy je největší problém v tom, že jakmile sníh odklidí, vítr na komunikace nanese nový.
foto: pribram.cz
Technické služby jen v letošním roce spotřebovaly osm set tun posypové soli. „Nepřetržitě sledujeme vývoj počasí. Dispečer kontroluje v pravidelných intervalech stav silnic a chodníků. Řídíme se Závazným plánem zimní údržby (který vychází ze Zákona o pozemních komunikacích), kde jsou určeny časové intervaly, ve kterých má být komunikace ošetřena,“ dodal Mácha.
Občané by však měli být k zimní údržbě ulic ohleduplní a měli také dbát na to, aby při parkování svých aut nechali dostatečný prostor pro průjezd techniky. Traktor s pluhem zabere zhruba třímetrovou šíři ulice. V některých místech je ale jeho práce omezena zaparkovanými vozidly, kvůli kterým není možné sníh dobře odhrnout.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku
Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na …
Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku
Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 …
Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování
Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, …
Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem …
Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy
Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF …
Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů
Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení
Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických …
Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy
Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 …
AKTUÁLNĚ






