20. 5. svátek má Zbyšek




Odevzdali jste před čtyřmi roky svůj hlas do správných rukou?

20. srpna 2018   (08:30)
Odevzdali jste před čtyřmi roky svůj hlas do správných rukou?

V komunálních volbách budeme brzy volit nové zastupitelstvo. Jak nás zastupovali ti, kterým volební období pomalu končí?



Řada médií se v letošním roce zabývala účastí hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) na jednáních krajské rady. Došlo na kritiku opoziční ODS, která ji vinila z toho, že začátkem roku chyběla v 75 procentech případů. Podívali jsme se proto za vás, jak je to s účastí na jednáních Rady města Příbram.

Už první říjnový víkend půjdeme zvolit nové zastupitele našeho města. Ve volební místnosti svého okrsku odevzdáme svůj hlas vybranému kandidátovi nebo politické straně. Spojení „odevzdáme svůj hlas“ lze brát doslova. Ten, komu věnujete křížek na volebním lístku, by měl v projednávaných věcech mluvit za vás. Předpokladem toho je především jeho účast na jednáních zastupitelstva, případně rady města, pokud do ní byl zastupitel zvolen.

S velkou zvědavostí jsme si vyžádali informace o uskutečněných jednáních rady města v pomalu končícím volebním období a se zájmem jsme pro vás sečetli čárky účasti a neúčasti radních. Kolikrát za vás mohl vámi zvolený kandidát mluvit a tuto možnost zahodil díky své neúčasti na jednání?

Poprvé rada ve složení – Ing. Jindřich Vařeka, Mgr. Alena Ženíšková, Mgr. Václav Švenda, Ing. Václav Dvořák, PhDr. Petr Vácha, Ing. Petr Stříbrnský a Věra Kresslová – zasedla k jednání 19. listopadu 2014. Do konce května letošního roku se sešla 118krát.

Maximální účast na jednáních měl jednoznačně starosta města Ing. Jindřich Vařeka (ANO), který chyběl pouze ve 3 případech, což odpovídá 97,5% účasti. Na druhém místě v pořadí se umístila první místostarostka Mgr. Alena Ženíšková (ANO) s 13 absencemi. Na dalších místech se umístili místostarosta Mgr. Václav Švenda (TOP 09) a PhDr. Petr Vácha (TOP 09), kteří se oba shodně nezúčastnili jednání rady celkem 17krát.

Hlasivky si jednoznačně šetřil Ing. Petr Stříbrnský (TOP 09), který chyběl na více jak polovině uskutečněných jednání rady, tedy v 65 případech z celkového počtu 118.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz