15. 4. svátek má Anastázie




Ode dneška můžete žádat o umístění v KODUSu, nájemníky určí losování

28. listopadu 2016   (06:32)
Ode dneška můžete žádat o umístění v KODUSu, nájemníky určí losování
foto: pribram.cz

Přestavba KODUSu by měla být hotová na jaře roku 2017.



Právě ode dneška je možné na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví podávat žádosti na umístění do Komunitního domu pro seniory, který je aktuálně budován v jedné z budov v areálu bývalé 8. ZŠ. Žádosti, které zájemci podají do 6. ledna budou slosovány za účasti notáře, žádosti po 7. lednu budou zařazeny do pořadníku. Nájemní smlouva se bude uzavírat na dobu 2 let.

Byty v Komunitním domě seniorů jsou podle kritérií dotace určeny osobám ve věku 60 a více let, které prokážou, že jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy v případě 1 členné domácnosti, nebo 1,2 násobek v případě 2 členné domácnosti. Zájemce musí být dle evidence Ministerstva vnitra ČR občanem města Příbram v délce alespoň 20 let. Komunitní dům pro seniory nabídne 23 bytů s maximální obsazeností 46 osob.

Zhotovitelem stavebních prací je společnost STALER spol. s r.o., která dílo provede za cenu 16.701.682,10 Kč bez DPH. Městu se podařilo získat dotaci 12,5 milionů korun od Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Přestavba by měla být hotová v dubnu.

Příbram se potýká s nedostatkem míst v domovech seniorů

„Pokud bychom vzali celkový počet míst v domovech seniorů v ČR a pronásobili to na Příbram, tak bychom měli mít asi 270 míst. My jich máme 50. Jsme dlouhodobě poddimenzováni, pak se může stát, že se někdo toho umístění ani nedočká. Situace opravdu není dobrá,“ řekl starosta Jindřich Vařeka (ANO) na jedné z tiskových konferencí.

Čekací lhůta pro umístění zájemců do domova seniorů navíc nelze určit, protože je závislá na zdravotním stavu stávajících klientů. Samotné obsazování volných míst pak posuzuje zvláštní komise, která své závěry dává na vědomí radě města.

Tip redakce: Naši reportáž o stavbě Komunitního domu pro seniory najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz