Odchovankyně příbramského volejbalu zvítězila v anketě Sportovec Středočeského kraje
20. května 2022 (17:37)
foto: Okresní sdružení ČUS Příbram
„Do konce května jsem stále hráčkou Volley Wrocław. Pak se uvidí, nabídky jsou a není jich málo“, říká Andrea Kossányiová.
V úterý 17. května byla slavnostně vyhlášena anketa Sportovec Středočeského kraje za rok 2021. Nejlepší jednotlivci, kolektivy a trenéři převzali ocenění na galavečeru ve Společenském domě v Neratovicích.
V kategorii Nejlepší odchovanec zvítězila sportovkyně původem z Příbrami, kapitánka české volejbalové reprezentace Andrea Kossányiová. Odchovankyně TJ Baník Příbram se může pyšnit celkem jedenácti lety strávenými v reprezentačním výběru a ziskem tří titulů v tuzemské nejvyšší soutěži. Druhé místo ve stejné kategorii obsadil další příbramský rodák, člen fotbalové reprezentace a hráč italského celku Hellas Verona FC Antonín Barák.
V kategorii Největší sportovní talent získal celkově sedmé místo neobvykle všestranný sportovec David Eliáš. Medaile v uplynulém roce pravidelně získával v triatlonu, biatlonu a běhu na lyžích.
Probojovat se k vítězství v hlavní kategorii už bylo značně náročnější, na prvních příčkách se umístili účastníci olympiády v Tokiu. I tak ale stojí za zmínku příbramské úspěchy. Mezi nejcennější patří titul mistra republiky v MMA a druhé místo na WAKO K-1 World Grand Prix 2021, které získal Jan Mašek nebo páté místo na Mistrovství Evropy v aquatlonu, jež vybojoval Tomáš Zikmund.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Okresní sdružení ČUS Příbram
autor: Okresní sdružení ČUS Příbram (redakčně upraveno)
Související
•Mladší žákyně TJ Baník Příbram narazily v konkurenci 16 nejlepších družstev z ČR na své současné limity
•Tomáš Zápotočný: Klub má stále finanční problémy, ale jsem optimista a věřím, že se podaří situaci stabilizovat
•Čeští hokejisté na MS poprvé prohráli s Rakouskem, outsiderovi podlehli po nájezdech
Další články
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ




