4. 12. svátek má Barbora
Odborná léčebna v Bukovanech chystá další zámeckou slavnost

19. června 2014   (17:42)
Odborná léčebna v Bukovanech chystá další zámeckou slavnost
foto: pribram.cz

Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z této akce bude využit na podporu léčebny.Osmý ročník populární Zámecké slavnosti v Bukovanech je za dveřmi. Tato akce má kromě zábavné stránky i tu dobročinnou. Veškerý výtěžek ze vstupného, které je dobrovolné, bude určen právě na provoz léčebny. V minulých letech se podařilo vybrat i částky přes 15 tisíc korun.

„Když jsem začal spolupracovat s léčebnou v tom, že bych jí chtěl pomoc ohledně propagace, aby lidé i v dalekém okolí o tomto zařízení věděli, tak jsem pročítal nějaké historické dokumenty. Tam jsem zjistil, že když byla léčebna v roce 1931 založena, tak se tam začaly dělat slavnosti. Ty se konaly až do války, po které tato tradice již nebyla obnovena. Tak mě napadlo to nastolit, ale v dnešním duchu,“ vysvětlil portálu pribram.cz vznik této akce její organizátor Václav Plecitý.

Bohatý program – kumštýř s bičem i heavy-metal

Na akci se vystřídá mnoho rozličných umělců. Budou to například příbramské mažoretky, skupina historického šermu Rytíři jedové chýše, nebo bičař František, mladá heavy-metalová skupina Broken 45, Divadlo poutníka Hrocha a chybět nesmí ani skupina Ginevra.

Kromě výše zmíněného programu budou v zámeckém parku ukázky lidových řemesel, soutěže pro děti, jízda na koních, ukázky požární a vojenské techniky, ukázky dravců a mnoho dalšího. Připraveny budou i prohlídky léčebny.

Dětská odborná léčebna v Bukovanech se zabývá hlavně astmatickými nemocemi. To znamená především děti s alergiemi, astmatem, po operacích, nebo s atypickým ekzémem. Jezdí sem děti od dvou do osmnácti let.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: MJ

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz