14. 2. svátek má Valentýn

Odbahnění Nového rybníka se zatím odkládá, čeká se na celkovou koncepci

27. září 2015   (15:37)
Odbahnění Nového rybníka se zatím odkládá, čeká se na celkovou koncepci
foto: pribram.cz

O revitalizaci Nového rybníka se představitelé příbramské radnice pokouší již několik let.



Vedení města pozastavilo práce na projektové dokumentaci na odbahnění Nového rybníka a úpravu hráze. Důvodem je to, že město chce zajistit komplexní řešení v rámci plánované „Zelené páteře města Příbram“.

Na základě poptávkového řízení vybrala jako dodavatele projektové dokumentace společnost Pontex, která nabídla cenu 240 tisíc bez DPH.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) dříve uvedl, že odbahnění rybníka je velmi důležité, protože bez něj není možné provozovat veřejné koupání. Město se pokusí na tento krok sehnat dotace, i když to v tomto případě prý bude velice obtížné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportovní zázemí u Základní školy Bratří Čapků letos projde významnou proměnou. Město … Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu … Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na … Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do … ANKETA Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz