24. 5. svátek má Jana

Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut

22. září 2016   (09:13)
Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut
foto: apribram.cz

Nejčastějším přestupkem je neoprávněný vjezd do CHKO.



Prvního ledna tohoto roku se se zrušením Vojenského újezdu otevřely Brdy turistům. Od tohoto data má obvodní oddělení Příbram – venkov tuto lokalitu na starost. Od začátku roku do konce srpna policisté rozdali 435 blokových pokut kvůli porušení zákazu vjezdu, z toho bylo během letních prázdnin, kdy zde byl zesílen výkon služby, uděleno 154 pokut.

„Celkem hlídky zaznamenaly 204x neoprávněné parkování v chráněné oblasti, z toho během léta šlo o 131 zaparkovaných aut. Ve 120 případech byla vybrána pokutu od přestupců na místě, ostatní byli oznámeni správnímu orgánu,“ informuje server bezpecnapribram.cz.

V pěti případech policisté řešili i táboření a rozdělávání ohně v lese. Jen během prvního srpnového týdne se jednalo o tři případy. Devatenáctiletý mladík se usadil na vrcholu Třemošná, šestice mužů nedaleko odtud a na vrcholu Houpák tábořil třiatřicetiletý muž.

Koncem února v lese u Třemošné rozdělali v nočních hodinách dvě osoby oheň a pálily zde izolace z kabelů. Všichni se svým jednáním dopustili přestupku proti zákonu o lesích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: bezpenapribram.cz
autor: MJ








Další články

Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz