Od úterý bude zataženo a postupně se ochladí
28. března 2022 (09:54)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V noci bude mrznout, na některých místech očekávají meteorologové dokonce tvorbu náledí.
Slunečné počasí posledních dní v úterý skončí. Po zbytek týdne bude v Česku zataženo a postupně se ochladí. O víkendu budou nejvyšší teploty výrazně pod deseti stupni, i přes den mohou klesnout až na nulu. V noci bude mrznout, na některých místech očekávají meteorologové dokonce tvorbu náledí. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude ještě zpočátku jasno. Během dne se ale od západu začne zvětšovat oblačnost a později odpoledne a večer se na severu území ojediněle objeví přeháňky. Teploty zůstanou stále vysoké, maxima budou vyšší než 20 stupňů Celsia.
Od úterý bude oblačno až zataženo, jen místy může být obloha polojasná. "Bude jednak přibývat oblačnosti a také srážek, které alespoň částečně vylepší nepříznivou vláhovou bilanci," uvedl ČHMÚ na twitteru. Od středy se ve vyšších polohách mohou objevovat i srážky sněhové, o víkendu pak může sněžit i v nížinách.
Teploty budou klesat postupně. V úterý budou maxima ještě 17 stupňů Celsia, na jihovýchodě i 19 stupňů. Ve středu mají být nejvyšší teploty 12 stupňů, na jihovýchodě i 17 stupňů. Ve čtvrtek ale už bude maximální teplota jen osm stupňů, od pátku pak pouze šest. Od čtvrtka může v noci mrznout, o víkendu mohou teploty klesnout na nulu i přes den.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Rožmitálský meteorolog: Uplynulá zima byla jednou z nejteplejších od 60. let
•Památná jedle v Brdech měří přes 45 metrů, její obvod je čtyřmetrový
•Vojenské lesy letos vysadí přes 8 milionů stromů, nejvíce v Brdech
Další články
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě
Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. …
KULTURA
REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky
V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ




