Od soboty bude ve Středočeském kraji zaveden pro dopravce prázdninový režim
11. března 2020 (13:02)
foto: elena Frintová (Procházková) Odbor Kancelář hejtmana
Od soboty 14. března budou ve veřejné dopravě Středočeského kraje platit mimořádná opatření
Na základě mimořádných opatření zavedených Vládou ČR, kdy je od středy 11. 3. 2020 zrušena výuka v základních, středních a vyšších odborných školách, budou od soboty 14. března 2020 ve veřejné dopravě Středočeského kraje platit mimořádná opatření v následujícím režimu:
Příměstské autobusové linky PID
Ve chvíli, kdy budou veškerá opatření Vládou ČR odvolána, vrátí se jízdní řády do pravidelného stavu včetně schválení jízdních řádů v CIS.
Regionální železniční linky
► toho času bez omezení
Příměstské autobusové linky PID
► od soboty 14. 3. 2020 do odvolání provoz organizován dle prázdninových jízdních řádů
► ve spolupráci s dopravci budou během příštích dnů řešeny výjimky u jednotlivých linek v návaznosti na ostatní linky
► jízdní řády budou ke schválení Odborem dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje nahrávány organizátory IDSK a ROPID do celostátního informačního systému o jízdních řádech (CIS JŘ) do pátku13. 3. 2020 včetně (platnost JŘ od 14. 3. 2020 do 12. 12. 2020)
► v případě školních linek bude jízdní řád obsahovat jeden fiktivní spoj, jehož platnost bude omezena jedním dnem (např. 1. 11. 2020)
► jízdní řády budou současně k dispozici na www.pid.cz a projeví se rovněž ve všech dostupných vyhledávačích dopravního spojení
► vývěs jízdních řádů bude realizován během víkendových dní 14. a 15. 3. 2020, případně zkraje následujícího pracovního týdne dle provozních možností dopravců a zastávkové služby
Autobusové linky SID / PAD
► od soboty 14. 3. 2020 do odvolání nepojedou školní spoje (případně školní linky), tj. spoje, které jsou v jízdních řádech vyznačeny negativní poznámkou pro vánoční či letní prázdniny
► dopravci upraví jednotlivé jízdní řády, v nichž budou výše uvedené spoje odstraněny, a ty předloží ke schválení Odborem dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje do CIS JŘ do pátku 13. 3. 2020 včetně (platnost JŘ od 14. 3. 2020 do 12. 12. 2020)
► v případě školních linek bude jízdní řád obsahovat jeden fiktivní spoj, jehož platnost bude omezena jedním dnem (např. 1. 11. 2020)
► vývěs jízdních řádů bude realizován během víkendových dní 14. a 15. 3. 2020, případně zkraje následujícího pracovního týdne dle provozních možností dopravců
Ve chvíli, kdy budou veškerá opatření Vládou ČR odvolána, vrátí se jízdní řády do pravidelného stavu včetně schválení jízdních řádů v CIS.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ing. Helena Frintová (Procházková) Odbor Kancelář hejtmana
autor: Jakub Pečenka
Další články
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality
Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, …
Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy
Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu …
DOPRAVA
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe
Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela …
KULTURA
Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy
Bezbariérovost se v posledních letech stává jedním z důležitých témat rozvoje města. V …
ANKETA
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR
Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor
Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd
Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované …
POZNÁVÁME BRDY




