20. 5. svátek má Zbyšek




Od pondělí opět otevřou kadeřnictví, kosmetické salony a žáci druhých stupňů se vrátí do škol

2. května 2021   (15:24)
Od pondělí opět otevřou kadeřnictví, kosmetické salony a žáci druhých stupňů se vrátí do škol
foto: ilustr/freepik

Provozovny kadeřnictví, manikúry, pedikúry, kosmetických nebo masážních salonů budou moci od pondělí poskytovat své služby za přísných opatření. Žáky druhých stupňů čeká rotační výuka.


Od pondělí opět otevřou kadeřnictví, kosmetické salony a další provozovny spojené s péčí o tělo a o zvířata, které byly dosud zavřené kvůli epidemii onemocnění covid-19. Ve Středočeském kraji se navíc od nového týdne vrátí do lavic žáci druhého stupně základních škol, zatím rotačně.

Provozovny kadeřnictví, manikúry, pedikúry, kosmetických nebo masážních salonů budou moci od pondělí poskytovat své služby za přísných opatření. Obsluha bude moci v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry.
Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení. Profesionálně provedený PCR test bude platit sedm dní od odběru, antigenní test provedený na certifikovaném místě bude možné využít 72 hodin. Možné bude použít i doklad zaměstnavatele o provedeném antigenním testu, případně čestné prohlášení o testu ze školy.
Povoleno bude zároveň podrobit samotestu zákazníka přímo v provozovně. Takový test navíc bude platit jen na daném místě. Nebude tak možné se nechat otestovat v kadeřnictví a stejný test posléze uplatnit ještě například na kosmetice.

Od nového týdne se budou moci do tříd vrátit žáci druhého stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnáziích. Čeká na ně rotační výuka, to znamená, že týden se budou učit ve škole, týden z domova.
V pondělí se ve Středočeském kraji po delší době otevřou také muzea, galerie a památky. Navštívit je bude možné za dodržování striktních hygienických pravidel. Návštěvníci budou například muset dodržovat rozestupy a používat respirátory. Povoleny nejsou skupinové prohlídky.
Všechny obchody a služby v Česku budou moci otevřít 10. května, a to bez ohledu na vývoj epidemie, rozhodla ve čtvrtek vláda.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz