21. 5. svátek má Monika




Od pondělí by se mělo ochladit. Následující čtyři týdny pak budou teplotně průměrné

18. dubna 2020   (17:24)
Od pondělí by se mělo ochladit. Následující čtyři týdny pak budou teplotně průměrné
foto: pribram.cz, ČTK

Dlouhodobá průměrná teplota v období od 20. dubna do 17. května je v ČR 12,6 stupně Celsia.


Od pondělí by se mělo ochladit a následující čtyři týdny pak budou teplotně průměrné. Pršet by mělo méně, než je v tomto období běžné. Velmi suchý bude hned příští týden. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Po ochlazení, které nastane začátkem předpovědního období, se teploty vzduchu budou pozvolna zvyšovat, ale týdenní průměry by neměly převyšovat obvyklé hodnoty pro danou roční dobu," uvedli meteorologové. Dlouhodobá průměrná teplota v období od 20. dubna do 17. května je v ČR 12,6 stupně Celsia.
Srážkově by nadcházející čtyři týdny měly být slabě podprůměrné. "První týden očekáváme velmi suchý a srážky se pravděpodobně vyskytnou až v závěru týdne. V následujících týdnech se předpokládá mírné přibývání srážek, ale s týdenními úhrny nejpravděpodobněji v intervalech normálních hodnot," dodali meteorologové. Průměrný úhrn srážek v tomto období je 54 milimetrů.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro daná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz