Od května startuje výzva Do práce na kole
30. dubna 2023 (10:00)
foto: ilustrační, Pixabay
Měsíční akce organizovaná spolkem AutoMat motivuje k přirozenému pohybu jednotlivce, firemní týmy i města.
Od 1. do 31. května se uskuteční další kolo celorepublikové akce, která pod názvem „Do práce na kole, poklusem nebo pěšky“ motivuje ke změně životního stylu. Myšlenku každodenního přirozeného pohybu iniciuje spolek AutoMat.
Loňský dvanáctý ročník přilákal 25 000 účastníků a překonal všechny dosavadní rekordy. Sympatizanti bezmotorové přepravy se po celý měsíc na kole, pěšky nebo poklusem dostávali nejen z práce a do práce. Dohromady překonali 6,3 milionů kilometrů, a ušetřili tak přes 800 tun oxidu uhličitého ve srovnání se stejnými cestami vykonanými autem.
Spolu s nemateriální odměnou z vylepšené fyzičky a dobrého pocitu se soutěží o ceny od partnerů. „Nejde o lámání rekordů, ale o pravidelnost a budování zdravých návyků a ‚bezmotorových‘ komunit. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u aktivní dopravy zůstane i po konci května,“ podotýká organizátor AutoMat. Výzva je otevřena široké veřejnosti a týmům sestaveným nejen z řad kolegů. Připojují se i celá města, v Příbrami se v rámci akce koná setkání se sportovní tematikou Šlápni do toho. Odpoledne věnované cyklistice začne v úterý 9. května ve 14.00 u klubu Junior.
Kromě květnového termínu nachází aktivita své příznivce i v dalších částech roku. Poslední lednová, v pořadí čtvrtá, výzva přilákala na 2000 zájemců, kteří do registračního systému nahráli či zapsali přes 42 000 překonaných kilometrů a 6200 cest. Nejvyšší účast zaznamenaly Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Zlín a Hradec Králové. Se zájmem se setkal také 6. ročník zářijové výzvy. V roce 2022 se do něj zapojilo více než 1000 účastníků, kteří společně nasbírali přes 93 000 zelených kilometrů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbram nebude zavádět sdílená kola, cena je podle radnice nevýhodná
•Rekonstrukce prvního mostu ve Školní ulici bude dokončena na konci května
•Příbram chystá rekonstrukci dopravního hřiště. Pozemek odkoupí za tři miliony
Další články
Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic
Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od …
AKTUÁLNĚ
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií
Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice
Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství …
SPORT
Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu
První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a …
ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí
Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. …
AKTUÁLNĚ
Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou
Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a …
POZNÁVÁME BRDY
Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program
V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v …
DOPRAVA
Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu
Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro …
AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně
K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která …
AKTUALIZOVÁNO




