26. 4. svátek má Oto

Od května budou moci "puberťáci" chodit do kina, ale ne do školy. Je to nesmysl, míní Kubek

NEPŘEHLÉDNĚTE
3. května 2020   (16:15)
Od května budou moci "puberťáci" chodit do kina, ale ne do školy. Je to nesmysl, míní Kubek
foto: pribram.cz, ČTK

Opatření proti koronaviru jsou podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka uvolňována chaoticky


Vládní opatření proti koronaviru nejsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) uvolňována chaoticky a populisticky na základě lobbistických tlaků, jak se domnívá prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ministr to uvedl v dnešním pořadu Partie televize Prima. Podle Vojtěcha je třeba vyvážit zdravotní hledisko a potřebu obnovit ekonomiku. S plánem rozvolňováním opatření souhlasili epidemiologové, prohlásil Vojtěch.

"Není to jenom nějaký výmysl politiků," uvedl ke Kubkovým výtkám Vojtěch. Kubek řekl, že vláda podmiňovala rozvolňování opatření spuštěním projektu chytré karantény od Velikonoc nebo vypracováním studie promořenosti. "Pak se na to zapomnělo. S exaktními daty se zachází tak, jak se to politicky hodí," řekl Kubek. Podle něj je nesmysl například to, že od 11. května budou moci "puberťáci" chodit do kina, ale ne do školy.
Ministr k tomu uvedl, že v kinech lze na rozdíl od škol zajistit dodržování opatření, například bezpečné vzdálenosti s ohledem na obsazení sedadel v kinosálech. Pokud by se otevřely školy pro všechny žáky, možné by to podle ministra nebylo, riziko nákazy by bylo vyšší a děti by koronavirus "zanášely" do domácnosti ke svým rodičům a prarodičům.
"Nemůžeme pod plošnými restriktivními opatřeními žít měsíce nebo roky," řekl. Podle něj je třeba, aby lidé nadále dodržovali preventivní opatření, tedy nosili roušky a dodržovali hygienu rukou a sociální odstup. Pokud by se situace zhoršila, rozvolňování opatření by se muselo zbrzdit.

Zbrzdění by podle ministra nastalo v případě, pokud by narostl počet pozitivně testovaných například na 400 za den, výrazně by vzrostl počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 nad nynějších 300 pacientů a jeden nakažený v ČR by covidem-19 infikoval další dva lidi. Nyní toto reprodukční číslo činí 0,7, což znamená, že epidemie je na ústupu. Kubek oponoval, že opětovné zpřísnění opatření by mělo nastat, pokud by jeden infikovaný nakazil dalšího.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz