28. 3. svátek má Soňa

Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky

5. prosince 2020   (16:31)
Dalších 5 fotografií v galeriiOd dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky
foto: pribram.cz

Sedmiletý Toník bojuje s rakovinou od ledna 2016. Nemoc u něj poprvé diagnostikovali lékaři již ve dvou letech. Ve třech letech podstoupil transplantaci kostní dřeně a zdálo se, že malý hrdina měl vyhráno. Bohužel se opět po třech měsících onemocnění projevilo znovu.


Toníkovi je nyní sedm let. „S rakovinou bojujeme již popáté. Teď čekáme, jestli experimentální léčba zabrala. A hlavně, aby to Toníka tělíčko dalo. Čekáme na další transplantaci kostní dřeně. Toníček je obrovský bojovník a Spiderman,“ řekla pribram.cz maminka Šárka, která má sama velké zdravotní problémy. Od dvanácti let trpí cukrovkou a stav se postupně zhoršoval. Nemoc ji nejprve připravila o nohu a pak na jedno oko oslepla. Teď kvůli lékům proti srážlivosti krve hůře vidí i na druhé. O rodinu se tak stará tatínek Roman.

Kvůli epidemii koronaviru však Toník přišel i o styk s vrstevníky. Kromě návštěv v nemocnici prakticky zůstává doma. Rodina spolupracuje se sedlčanskou neziskovkou Avalone. Ta se pod taktovkou Ivany Nikitinské stará primárně o prevenci popáleninových úrazů a všestrannou pomoc dospívajícím popáleným dětem, jejich rodinám a blízkým. „Příběh malého Toníka mě dohnal k slzám. Není mi lhostejný jeho osud, a tak se snažím pomoci,“ řekla pribram.cz Nikitinská.
Před nějakým časem na Facebooku zveřejnila prosbu o pomoc Toníkovi. „V příspěvku jsem zejména prosila lidi, aby se zaregistrovali jako dárci kostní dřeně. Každá nová registrace totiž může přinést shodu s někým, kdo ji toužebně vyhlíží,“ uvedla Nikitinská.
Zájem o tento příspěvek předčil všechny představy. „Prosba se z naší stránky dostala k 1.134.562 lidem, přes 17.000 lidí příspěvek sdílelo a rozsáhlá diskuze, která se pod ním rozvinula čítala téměř tisíc komentářů,“ popsala.

Rodina malého hrdiny však řešila další problém. Jelikož nedisponovala finančními prostředky na distanční výuku, a s ní spojenou potřebu počítače či notebooku, nabídla Avalone pomoc. „Volala mi v úterý paní Nikitinská, se kterou již dva roky portál pribram.cz spolupracuje. Vyprávěla mi Toníkův nelehký osud. V té době jsem byl na rozhovoru se starostou Příbrami Janem Konvalinkou. Ihned po skončení hovoru se zajímal, co se stalo,“ řekl šéfredaktor Tomáš Pečenka.
foto: pribram.cz
Netrvalo ani den a příbramská radnice Toníkovi našla pomoc. „Již odpoledne mi starosta volal, že mají přichystaný notebook,“ řekl Pečenka s tím, že se v pátek s malým hrdinou sešli. „Toník byl opravdu nadšený. Těšil se, že alespoň formou distanční výuky uvidí své vrstevníky. Na cestu dostal ještě od redakce Lego s jeho oblíbenými postavičkami,“ popsal Pečenka a uvedl, že starosta chystá předat Toníkovi ještě tablet. „19. prosince bude Avalone v Příbrami křtít kalendář, určitě malému hrdinovi ještě přichystáme nějaký dárek pod stromeček,“ dodal Pečenka.

Toník poslal redakci z domova dojemný vzkaz.
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky (1) Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky (2) Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky (3) Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky (4) Od dvou let bojuje Toník s rakovinou, nyní může alespoň prostřednictvím distanční výuky vidět vrstevníky (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO
Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz