20. 1. svátek má Ilona




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Od dubna se v Dobříši rozšíří možnosti stání s parkovacím kotoučem

14. března 2017   (11:20)
Od dubna se v Dobříši rozšíří možnosti stání s parkovacím kotoučem
foto: pribram.cz

Kromě stání u polikliniky budou moci řidiči mimo jiné nově stát na parkovací kotouč i v zónách A a C.



Od dubna se v Dobříši rozšíří možnosti parkování na tzv. parkovací kotouč. Lidé, kteří budou potřebovat zaparkovat v centru města budou nově moci využít ke stání i parkovací zóny A a C, ve kterých se od pondělí do pátku platí od 8 do 17 hodin. K časově omezenému stání bude od příštího měsíce možné také využít vyhrazené parkoviště Čs. Armády.

V uvedených lokalitách bude možné parkovat s parkovacím kotoučem maximálně dvě hodiny. „Kotouč musí být umístěný viditelně ve vozidle a musí na něm být nastavena doba začátku stání, kterou nelze až do odjezdu měnit,“ uvádí na internetových stránkách města Dobříš zástupkyně velitele městské policie Alena Kovaříková.

V poslední době někteří řidiči nerespektují toto omezení na parkovišti u polikliniky. Tam denně strážníci řeší okolo 10 až 15 řidičů. „Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem, například příjezd 10:30 hod. Ten, kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku a lze mu v blokovém řízení uložit pokutu až dva tisíce korun,“ vysvětluje Alena Kovaříková.

Na delší parkování je možno použít parkoviště P + R poblíž dobříšského zámku. Celý den parkování na něm vyjde na deset korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad … Počasí Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně … Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. … Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V … Sport Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních … Zajímavosti Gastro agent: Pizzeria Sicilia Gastro agent: Pizzeria Sicilia Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení … Fast food Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s … Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno … Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně … Masopust
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz