Od dubna dojde ke změně jízdného PID ve Středočeském kraji
31. ledna 2023 (08:31)
foto: Pražská integrovaná doprava
Dočasně dochází také omezení volby začátku platnosti předplatních kuponů, a to na nejpozdější termín 31. března.
Pražská integrovaná doprava oznámila další novinky pro cestující v souvislosti s plánovou změnou tarifu PID ve Středočeském kraji, která má vstoupit v platnost od letošního 1. dubna. Dočasně dochází k omezení volby začátku platnosti předplatních kuponů na nejzazší datum 31. března, čímž se omezuje stanovená možnost 60denní doby předprodeje.
„Zároveň upozorňujeme, že zakoupené zvýhodněné jízdní doklady PID pro jednotlivou jízdu platné pro vnější pásma pro vybrané kategorie občanů (sleva 50 %, resp. 75 %) je potřeba včas využít. Vzhledem k nabízenému sortimentu se jedná především o elektronické jízdní doklady v aplikaci PID Lítačka,“ informuje dále web.
Změnu cen jízdného PID ve vnějších pásmech na území Středočeského kraje schválili středočeští zastupitelé koncem loňského listopadu. Rozhodnutí kraje ovlivnila inflace a energetická krize, přínosem nového tarifu má být zjednodušení a zpřehlednění. Úprava cen se nedotkne jízdného v Praze. Přehled o nových cenách jízdenek a jejich časovém omezení najdete zde.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Některé silnice na Příbramsku jsou sjízdné jen s opatrností. U Krásné Hory nad Vltavou narazilo auto do stromu
•V noci na pátek se bude na Příbramsku tvořit ledovka
•Kraj plánuje obnovu průtahu Novým Knínem, hotový by měl být do tří let
Další články
Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace
S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také …
AKTUÁLNĚ
Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti
Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY




