20. 4. svátek má Marcela




Očkování proti covidu mají v ČR méně než dvě třetiny populace, zájem klesá

4. února 2022   (15:47)
Očkování proti covidu mají v ČR méně než dvě třetiny populace, zájem klesá
foto: ilustr/freepik

V tomto týdnu zdravotníci denně podali jen kolem 1500 dávek.


Zájem o zahájení očkování proti covidu-19 je nejnižší od začátku vakcinace. V tomto týdnu zdravotníci denně podali jen kolem 1500 dávek. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví o očkování. V provozu je přitom stále více než pět stovek očkovacích míst. V Praze v sobotu skončí očkovací centrum na hlavním nádraží, které provozovala Fakultní nemocnice Bulovka. Informovali o tom na twitteru zástupci projektu Chytrá karanténa. Ostatní pražská centra zůstávají zatím v provozu.

Očkovací centra mimo nemocnice se otevírala loni v červenci v době, kdy se očkování otevřelo bez věkových omezení. Často jsou také v obchodních centrech a nabízejí vakcínu příchozím bez nutnosti předchozí registrace před web ministerstva. Zdravotníci z Bulovky v očkovacím centru na hlavním nádraží podali přes 58.000 dávek, provoz ukončuje z provozně-technických důvodů.
Očkování mají méně než dvě třetiny populace. Všech očkovaných včetně těch, kteří jsou registrovaní nebo mají rezervovaný termín, bylo podle denních dat ve čtvrtek 65,2 procenta populace. Největší zájem o první dávky vakcíny byl loni v květnu, průměrně zdravotníci denně podali téměř 55.700 dávek vakcíny. V předchozích měsících zájem převyšoval počty dodaných vakcín, proto byla pro jejich podání věková omezení.
Od léta pak zájem klesal a znovu ho nastartovalo ohlášení povinného očkování pro některé profese a lidi starší 60 let. V listopadu si pak pro první očkování přišlo přes 14.000 lidí denně. V prosinci a lednu zájem klesal, po zrušení očkovací povinnosti, kterou vláda ohlásila 19. ledna, už se denně nechalo průměrně očkovat jen 2000 lidí a zájem klesá. Ve středu jich bylo méně než 1300.

Nyní zdravotníci podávají už hlavně posilující dávky očkování. I o ně zájem klesá, v tomto týdnu je jich jen kolem 20.000 denně. Celkově jich bylo aplikováno více než 3,8 milionu dávek, posilující dávku má 56 procent už očkovaných. Od začátku roku jí zdravotníci naočkovali přes 1,4 milionu osob. Předseda Společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Pavel Dlouhý ČTK ve čtvrtek sdělil, že třetí dávka očkování snižuje riziko nákazy dvakrát a riziko hospitalizace osmkrát. Od pondělí 24. ledna se mohou přeočkovávat i děti nad 12 let, zatím jich bylo očkováno přes 22.000. Dvě dávky dostalo asi 343.300 z 621.500 obyvatel ČR v tomto věku, tedy zhruba 55 procent.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů … AKTUÁLNĚ Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Město navrhuje odepsat přes  769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve … POLITIKA Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz